Firmy i usługi

Zalety powłok ceramicznych

Każdy użytkownik samochodu choć raz w swoim życiu miał do czynienia z zarysowaniem karoserii, narażał swoje auto na ekspozycję słoneczną, a także wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Czynniki te mają bardzo duży wpływ na jakość lakieru samochodowego, który wraz z eksploatacją płowieje, matowieje i pojawiają się na nim rysy i uszkodzenia.

A gdyby tak temu zapobiec? Mamy na to rozwiązanie – powłokę ceramiczną. Czym jest powłoka i jak można ją nałożyć na samochód? Jest to nic innego, jak specjalny preparat, który zostaje nałożony na karoserię i wiąże się z lakierem samochodowym. Warstwa powłoki ceramicznej ma grubość kilku mikronów, a jej celem jest ochrona lakieru.

Zauważaną ochroną jest właściwość hydrofobowa powłoki, co sprawia, że nie mamy zastojów wodnych na lakierze, a tym samym nie tworzą się na nim nieestetyczne okręgi. Dzięki tej właściwości, zauważamy mniejsze przyleganie brudu do lakieru, co w konsekwencji znacznie upraszcza wizyty na myjni samochodowej. Użytkowników swoich czterech kółek zachwyci jednak fakt, że powłoki ceramiczne przedłużają wygląd lakieru. Wydobywa się głębia koloru. Karoseria staje się błyszcząca, wręcz szklista, co sprawia, że auto wygląda na zadbane, a nawet odrestaurowane. Kolejną istotną rzeczą jest właściwość antykorozyjna. Sól drogowa, piasek, chemia czy ptasie odchody to zmora niejednego właściciela samochodu. Z powłoką ceramiczną nie musisz się obawiać o przebarwienia pojawiające się na lakierze. Twój samochód jest zabezpieczony przed działaniami szkodliwych substancji, a także promieniowania UV. Zabezpieczenie dotyczy także mikrouszkodzeń, zarysowań, a nawet odprysków, które mogą pojawić się podczas użytkowania samochodu w codziennym ruchu miejskim. Co więcej, jeżeli zostaną użyte odpowiednie produkty, a usługa zostanie wykonana przez fachowca, to możesz mieć pewność, że trwałość powłoki, przy odpowiednim użytkowaniu, wyniesie od pięciu do dziesięciu lat.

Jeżeli interesują Cię powłoki ceramiczne, Gdańsk jest miejscowością, w której znajdziesz usługodawcę, który przygotuje, nałoży i zabezpieczy Twój samochód w ramach nakładania powłok ceramicznych.

You may also like

Leave a reply