Firmy i usługi

Wynajem zagęszczarek – co warto wiedzieć? Praktyczna pigułka wiedzy

Wielu projektów budowlanych nie da się zrealizować bez zagęszczarek. Maszyny zagęszczające okazują się niezbędne, jednak skąd je wziąć? Dobrym rozwiązaniem może się okazać wynajem zagęszczarek. Wyjaśniamy, co warto o nim wiedzieć.

Kto oferuje wynajem zagęszczarek?

Zagęszczarka do gruntu to urządzenie budowlane. Tym samym można je znaleźć w ofercie firm oferujących wypożyczanie sprzętu budowlanego. Do wypożyczalni proponujących wynajem zagęszczarek należy Drial. To specjalistyczna firma z wieloletnim doświadczeniem. Przez ekspertów jest uważana za jedną z największych i najlepszych wypożyczalni sprzętu budowlanego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeśli chodzi o ubijarki do ziemi, to wypożyczalnia posiada szeroki wybór modeli.

Koszt wypożyczenia zagęszczarki – ile wynosi i od czego zależy?

Zastanawiasz się, co jest lepsze – wynajem zagęszczarek czy zakup? Niewątpliwie można stworzyć własną flotę sprzętu budowlanego. Niemniej trzeba się wtedy liczyć z bardzo dużym wydatkiem. 

Sama zagęszczarka to wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najnowocześniejsze modele mogą kosztować nawet powyżej 50 tys. zł. Jeśli chodzi o cenę zagęszczarki, wynajem jest zdecydowanie tańszy. To od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych za dobę. Wynajem zagęszczarek oferuje na przykład firma Drial.pl.

Koszt wypożyczenia zagęszczarki zależy od wielu czynników. Na pierwszy plan wysuwa się jakość, a tym samym wartość sprzętu. Oczywiście wynajem modelu wartego kilkanaście tysięcy złotych będzie tańszy niż korzystanie z urządzenia o wartości 50-60 tys. zł. Drugim z najważniejszych czynników wpływających na cenę usługi jest okres najmu. Stawka dobowa spada wraz z wydłużaniem tego okresu. Innymi słowy, najbardziej opłaca się wynajem na dłużej.

Zagęszczarka elektryczna czy spalinowa?

Jeśli chodzi o zagadnienie – zagęszczarka elektryczna a wynajem, cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem. Urządzenia te praktycznie nie emitują zanieczyszczeń. Tym samym korzystanie z nich okazuje się bardziej komfortowe. Ponadto nie dochodzi do zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie mowa o sprzęcie pracującym stosunkowo cicho, co podczas prac w zabudowie jednorodzinnej lub przy blokowisku, na pewno docenią okoliczni mieszkańcy.

Niemniej wciąż całkiem popularny jest wynajem zagęszczarek spalinowych. Najczęściej stosuje się modele z silnikami benzynowymi. Co lepiej wybrać – zagęszczarkę elektryczną czy spalinową? Jest to kwestia indywidualna. Warto porównać parametry urządzeń obu typów i na tej podstawie dokonać wyboru.

Jak przebiega proces wynajmu zagęszczarki?

Na początku skontaktuj się ze sprawdzoną wypożyczalnią tego typu sprzętu, a następnie złóż zapytanie ofertowe lub zadzwoń. Firma złoży Ci ofertę, proponując urządzenia dobrane do Twoich potrzeb i przedstawiając cennik. Następnie pozostanie ustalić szczegóły wynajmu, takie jak czas trwania i miejsce dostawy urządzenia.

Po złożeniu zamówienia oczekuj, aż zagęszczarka do gruntu pojawi się we wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Warto mieć na uwadze, że najlepsze wypożyczalnie oferują również usługę obsługi wypożyczonego sprzętu. Tym samym możesz skorzystać ze wsparcia fachowca, który wykona pracę z wykorzystaniem zagęszczarki.

Po zakończeniu prac firma wypożyczająca zagęszczarki samodzielnie odbierze sprzęt. Klient nie musi się niczym w tym zakresie przejmować. Niewątpliwie czasami konieczne będzie przedłużenie wynajmu, ze względu na niepowodzenie w ukończeniu projektu we wskazanym terminie. Dobra wypożyczalnia powinna pozwolić nam wprowadzić do umowy odpowiedni aneks i wydłużyć czas najmu.

You may also like

Leave a reply