Firmy i usługi

W jakich firmach sprawdzą się roboty spawalnicze? Czym kierować się przy zakupie?

Z roku na rok roboty spawalnicze stają się coraz popularniejsze. W wielu branżach już niemal całkowicie zastąpiły spawarki ręczne. W jakiego rodzaju firmach przemysłowe roboty do spawania sprawdzą się najlepiej? Na jakie cechy zwracać uwagę, kupując robota do spawania?

Roboty spawalnicze, czyli zawrotna szybkość

Niewątpliwie robot do spawania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość. Każda firma, która chce przyspieszyć produkcję, powinna zdecydować się na to urządzenie. Tempo spawania robotem zawsze jest większe niż przy użyciu tradycyjnych urządzeń. Najlepsze roboty spawają nawet 8-krotnie szybciej. Takie parametry pracy wykazują roboty spawalnicze oferowane przez  firmę Cloos. Znajdujące się w ofercie tej firmy przemysłowe roboty spawalnicze to najwyższa jakość na rynku.

Budowa robota spawalniczego gwarantuje elastyczność

W Twojej firmie spawane są małe i duże, a także proste i skomplikowane elementy? Jeśli tak, powinieneś zdecydować się na dobrego robota do spawania. Najlepsze urządzenia umożliwiają pracę z niemal dowolnymi elementami. Wszystko za sprawą dużej liczby osi. Przytoczone już wcześniej roboty od Cloos posiadają 7 osi, dzięki czemu ich możliwości są imponujące.

Robot spawalniczy to precyzja i powtarzalność

Firmy produkcyjne przykładają dużą wagę do precyzji i powtarzalności. W końcu każdy produkt wyjeżdżający z fabryki powinien  być taki sam. Przy użyciu spawarek ręcznych nie da się osiągnąć maksymalnej precyzji i powtarzalności. Człowiek nie jest w stanie wykonywać dokładnie takich samych ruchów za każdym razem. Może to robić robot spawalniczy. 

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nie każde urządzenie spisuje się tak samo dobrze. Najlepsze roboty spawalnicze to maksymalna precyzja i powtarzalność. Dlatego polecamy je wszystkim firmom produkcyjnym oraz tym zakładom, którym zależy na dokładności. 

Obsługa robota spawalniczego jest prosta

Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że obsługa robota spawalniczego jest stosunkowo prosta. Manewrowanie spawarką ręczną wymaga dużej wprawy. Natomiast obsługa robota to jedynie ustawienie parametrów pracy i nadzór. 

Oczywiście niezbędne są pewne umiejętności nabywane w czasie kursu dla operatorów robotów spawalniczych, niemniej jednak roboty spawalnicze obsługuje się stosunkowo łatwo. Co więcej, jeden operator może obsługiwać jednocześnie nawet kilka maszyn. W przypadku spawarek ręcznych każdej z nich należy przypisać osobnego operatora. Zatem robot to także oszczędność czasu.

Roboty spawalnicze to większe bezpieczeństwo

Jeśli chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie, zdecyduj się na roboty spawalnicze. Przemysłowe roboty spawalnicze działają w dużej mierze autonomicznie, dzięki czemu operator nie ma z nimi bezpośredniego kontaktu. Dzięki temu liczba wypadków jest nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku użytkowania spawarek ręcznych. Co więcej, wprawiony operator jest w stanie uniknąć wypadków całkowicie przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy.

Nie ma wątpliwości, że prędkość spawania robotem, jego precyzja i powtarzalność, a także inne wymienione wyżej cechy, to ogromne atuty. Dlatego też poleca się te urządzenia wszystkim firmom, które chcą pracować szybciej, efektywniej i dokładniej. Robot do spawania sprawdzi się zasadzie w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na branżę, w której działamy. 

You may also like

Leave a reply