Firmy i usługi

Sprzedaż nieruchomości w Warszawie – na co zwracać uwagę?

Chcąc sprzedać nieruchomość w tak dużym mieście jakim jest stolica Polski, trzeba zwrócić uwagę na szereg kwestii. Zbycie lokalu mieszkalnego nie jest wcale łatwą sprawą, dlatego należy mieć się na baczności i pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Nad czym się zastanowić przed sprzedażą?

Osoba prywatna kontra firma

Firmy, takie jak kupujemym.pl oferują korzystne ceny i szybką wypłatę środków dla osób zdecydowanych na sprzedaż lokalu mieszkalnego. Jednocześnie, warto mieć na uwadze, że sprzedaż osobie prywatnej może nieść potencjalnie większy zysk (gdyż to Ty, jako sprzedawca, ustalasz cenę), jednak jest niepewna. Nigdy bowiem nie ma gwarancji, że kupiec się znajdzie, a pozyskanie przez niego środków (zazwyczaj poprzez zaciągnięcie kredytu) jest uwarunkowane posiadaną zdolnością kredytową, której nie można sprawdzić przed faktycznym złożeniem wniosku.

Dlatego też, jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży oraz pewnym zysku – lepiej jest wybrać firmę z ugruntowaną pozycją na rynku, jak na przykład KupujemyM. To umożliwia bardzo szybkie pozyskanie środków oraz jasne i klarowne zasady sprzedaży.

Jak działają firmy skupujące mieszkania?

Przedsiębiorstwa, takie jak kupujemym.pl działają w kilku bardzo prostych krokach. Gdy zgłosisz się do nich z chęcią sprzedaży mieszkania, oni oceniają jego stan, lokalizację i ogólną wartość rynkową, a następnie proponują cenę. Gdy jesteś zainteresowany oferowaną kwotą – od propozycji do podpisania umowy mija niewiele czasu.

Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że firma wie na 100%, ile środków może zaproponować i wchodzi w ich posiadanie. Nabywca prywatny, choć teoretycznie godzi się na Twoją cenę, wcale nie musi otrzymać kredytu od banku, a w większości przypadków nie dysponuje tak wysokimi środkami własnymi. KupujemyM gwarantuje cenę, którą może zapłacić w krótkim czasie od zbycia własności, a nierzadko – istnieje również możliwość uzyskania zaliczki. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, gdy potrzebujesz szybkiej gotówki lub wyjeżdżasz i chcesz w krótkim czasie załatwić formalności sprzedażowe.

You may also like

Leave a reply