Firmy i usługi

Spodnie robocze na każdą okazję

Jeszcze kilka dekad temu spodnie robocze kojarzyły się wszystkim z jeansami, które zostały wyprodukowane właśnie z myślą o robotnikach. Tkanina miała być trwała, kieszenie wytrzymałe. I tak faktycznie było. Jeansy tak bardzo przypadły do gustu wszystkim, że na stałe weszły do naszej garderoby. Z czasem straciły miano spodni roboczych i zostały wyparte przez najnowsze modele sprawdzające się w każdych okolicznościach. Same natomiast nieco straciły na swoich walorach w związku z domieszkami innych włókien, co sprawiło, że wytrzymałość odeszła na drugi plan.

Przewaga spodni roboczych nad jeansami

Nie trudno się dziwić, że z biegiem czasu jeansy straciły miano spodni roboczych. Mimo swojej wytrzymałości, jak na tamte czasy, zdecydowanie nie sprawdzały się podczas pracy w deszczu. Niestety jeans ma to do siebie, że szybko nasiąka i staje się ciężki. Przez to spodnie stawały się również niewygodne. Splot tkaniny nie pozwala na szybkie osuszenie spodni z nadmiaru wody  przez co nogi mają cały czas styczność z mokrym materiałem i marzną. Pojawiła się idea spodni uniwersalnych, które będą chronić pracownika, a jednocześnie będą dla niego komfortowe w użytkowaniu.

Współczesne spodnie robocze to nie tylko jeden model jeansów, ale karuzela fasonów i kolorów. Dostosowane są niemalże do każdego zawodu. Spodnie robocze antyprzecięciowe, spodnie kucharskie, ostrzegawcze, spodnie medyczne, ogrodniczki i wiele, wiele innych. Dostępne są w różnych rozmiarach, długościach i można je spersonalizować pod konkretną firmę zapewniając tym samym pracownikom jednolity, reprezentacyjny wizerunek.

Zaletą spodni roboczych na miarę dzisiejszych czasów jest komfort noszenia. Odzież robocza musi być przede wszystkim wygodną i spełniać swoją funkcję. A mianowicie zabezpieczać przed czynnikami zewnętrznymi, a także posiadać dodatkowe funkcje, jak chociażby przydatne kieszenie, do których można włożyć podręczne narzędzia.

Gdzie kupić spodnie robocze?

Spodnie robocze można zakupić między innymi w sklepach budowlanych, jednak oferta jest dość uboga. Znacznie lepszym wyborem będą stacjonarne lub internetowe sklepy z asortymentem BHP, które dodatkowo podpowiedzą jaki typ spodni najlepiej dobrać do konkretnych czynników szkodliwych i jakie typy spodni najlepiej sprawdzają się w danych okolicznościach. Dodatkowo przy hurtowych zakupach zawsze można spróbować wynegocjować rabat, co podczas zakupów w sklepach wielkometrażowych nie jest takie łatwe. Zawsze warto mieć sprawdzonego dostawcę środków ochrony indywidualnej bhp.

You may also like

Leave a reply