Firmy i usługi

Sesja ślubna od strony praktycznej

sesja ślubna

Sesja ślubna to wręcz obowiązkowy element reportażu ślubnego. Dla wielu z Was rzecz, bez której nie wyobrażacie sobie wesela. Macie całkowita rację! Sesja ślubna to zdecydowanie inny rodzaj fotografii niż ta, którą znacie, lub poznaliście podczas ceremonii i przyjęcia weselnego. Stajecie tutaj twarzą w twarz ze swoimi uczuciami, pięknem przyrody, oraz z obiektywem mojego aparatu. Może wydawać się to nieco krepujące, ale uwierzcie… Sesja ślubna potrafi być naprawdę ciekawą i niezapomnianą przygodą. Może nawet pozwoli Wam na chwile relaksu? Jedno jest pewne. Nie warto z niej rezygnować.

Sesja ślubna – dostępne warianty

Decyzję o przeprowadzeniu dodatkowej sesji ślubnej w plenerze podejmujecie już na etapie ustalania szczegółów umowy z Waszym fotografem. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ zależy od tego końcowa cena usług fotografa ślubnego.

Koszt sesji ślubnej

Ważną kwestią jest również koszt sesji ślubnej. No właśnie. Ile kosztuje taka sesja. To zależy o kilku czynników. Po pierwsze – od fotografa, po drugie od lokalizacji i odległości jaką Wy i Wasz fotograf będziecie musieli pokonać.

Miejsce sesji ślubnej

Jakie miejsce na sesję ślubną najlepiej wybrać? To już zależy wyłącznie od Was samych. Niekoniecznie muszą to być dalekie destynacje. Nawet zwyczajna łąka lub pobliski las mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i zagwarantować Wam niepowtarzalne kadry. Wiele osób wybiera się również w góry lub nad morze. Niektórzy decydują się nawet na sesje ślubną za granicą. Jak mówiłem – wszystko zależy od Was. A ja? Dla Was pojadę w każdy zakątek świata! 🙂

Warianty sesji ślubnej

Ustalając szczegóły umowy z fotografem dostępne będziecie mieli zazwyczaj dwa warianty przeprowadzenia sesji ślubnej:

  • sesja ślubna w dniu ślubu
  • sesja ślubna w dnu innym niż ślub

Obydwa warianty wiele się od siebie różnią. Począwszy od długości sesji, ilości otrzymanych zdjęć, miejsca ich wykonania, aż do najważniejszej dla wielu z Was kwestii – kosztów. Którą z nich wybrać? Moim zdaniem sesję w dniu innym niż ślubu. Sesja ślubna – https://www.marcinorzolek.pl/blog/sesja-slubna  to rzecz, na której nie warto oszczędzać, ponieważ stanie się ona dla Was wyjątkową pamiątką na całe lata. Daje ona również zdecydowanie więcej możliwości, co przełoży się na końcową jakość reportażu. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Was.

Sesja ślubna w dniu ślubu

Decydując się na sesję ślubną w dniu ślubu musicie mieć świadomość, że będzie ona bardzo okrojona – w końcu przeprowadza się ją w wolnej chwili jaką znajdziecie podczas przyjęcia weselnego. Jak przekłada się to na ilość kadrów? Otrzymacie zaledwie kilkanaście zdjęć, jednak jeśli jest to dla Was wystarczające – warto skorzystać z tego wariantu. Co do miejsca sesji… nie będzie tutaj dużego wyboru najczęściej jest to pobliski ogród włączony w skład lokalu weselnego, park, deptak, las, łąka czy rynek miasta. Pamiętajcie, że sesja taka powinna zmieścić się w około 30 minutach – wówczas goście nawet nie zauważą Waszego zniknięcia

Sesja ślubna w dniu innym niż ślub

Pary Młode wybierają najczęściej ten rodzaj sesji. Dlaczego? Może dlatego, że jest to szansa na poznanie zupełnie nowych miejsc i nowych doświadczeń? Może też dlatego, że sesja ślubna – https://www.marcinorzolek.pl/blog/sesja-slubna  to pamiątka na całe życie, dlatego też oczekują od niej czegoś więcej niż kilkanaście zdjęć?

Jedno jest pewne. Sesja ślubna w dniu innym niż ślub czasami wymaga poświęceń. Na pewno spędzimy ze sobą zdecydowanie więcej czasu. Ile? To zależy również od miejsca przeprowadzenia sesji. Niekiedy dużo czasu zajmuje samo dotarcie na miejsce (jak np. wyprawa do Morskiego Oka). Jeśli chodzi o samą sesję to musicie przygotować się na jakieś 2-4 godziny. Rozpiętość czasu jest duża, ale uwarunkowane jest to możliwością pojawienia się wielu zdarzeń losowych. Nie zniechęcajcie się jednak. Na pewno świetnie spędzimy ten wspólny czas 😉

You may also like

Leave a reply