Poradniki

Przysmaki dla psów jako nagrody

Nasze psy mają różne zachcianki. Są dni, kiedy niechętnie zjadają karmę suchą, a także takie dni, kiedy ochoty nie mają nawet na kawałki mięsa w sosie, zawarte w mokrej karmie. Czy kojarzycie z kolei, aby Wasze psiaki nie miały ochoty na przysmaczek? Hmm, takich dni było naprawdę niewiele, w zasadzie miały one miejsce tylko w czasie choroby bądź chwilowej niestrawności. Jednak bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, by dawkować je naszym zwierzakom w odpowiednich ilościach.

Bardzo często psie przysmaczki służą nam jako forma przekupienia naszych psiaków, do czegoś, co robią niechętnie bądź wręczamy je im jako nagroda za wykonanie komendy, czy też polecenia. W tenże sposób uczymy naszych pupili jakie zachowania z poprawne, a jakich powinny unikać.

Na jakie przysmaki dla psów powinniśmy się decydować?

Ciężko znaleźć w dzisiejszych czasach dziedzinę, w której ze względu na małą różnorodność nie mamy wyboru i musimy zdecydować się i brać to, co jest bądź pozostać z niczym. Przysmaki dla psów to także bardzo obszerny temat. Wybór jest naprawdę spory, przez co ciężko jest się zdecydować. Do tego utrudnieniem są różne aspekty, którymi powinniśmy podczas wyboru się kierować.

Jakie przysmaki dla psów będą więc odpowiednim wyborem? Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcemy te przysmaki zakupić. Czy chodzi tylko o to, by dać naszemu pupilowi chwilę przyjemności podczas kosztowania tychże pyszności, czy może przysmaki te powinny wspomóc na przykład stawy i kości, bądź sierść, albo po prostu być nagrodą dla naszego czworonoga.

Sama klasyfikacja psich rarytasów jest dość prosta. Wyróżniamy bowiem te bardziej naturalne przysmaki dla psów, w formie suszonego mięsa i podrobów, przysmaki, które wspomogą efektywne treningi naszych pupili, jak i te bardziej funkcjonalne, które pozytywnie wpłyną na stan zdrowia naszych piesków.

Jakie proporcje przysmaczków są bezpieczne?

Należy pamiętać o tym, że nasi psi przyjaciele tak samo, jak i my, powinny zachowywać odpowiedni bilans kaloryczny. Co za tym idzie? Powinniśmy pamiętać o tym, ażeby energię pochodzącą z przysmaków uwzględniać w dziennej ilości spożywanych kalorii.  Jeśli o tym zapomnimy, może dojść do przekarmienia, a w następstwie, zwierzaczkowi może przybyć kilka nadprogramowych kilogramów. Dlatego też najłatwiej będzie, gdy będziemy traktować przysmaki dla psów w sposób adekwatny do tego, jaki my stosujemy, zjadając słodycze. Są pyszne, jednak nie jemy ich w bardzo dużych ilościach, ponieważ mogą nam zaszkodzić.

Przy doborze przysmaków warto zwrócić uwagę także na ich wielkość i poziom miękkości, ażeby była odpowiednia dla naszego psa. Nie powinno się także omijać czytania etykiet. Ważne jest, by wiedzieć, co podajemy naszym psiakom. Najlepiej, kiedy przysmaki dla psa nie będą zawierały żadnych konserwantów i sztucznych barwników. Zwróćmy na to uwagę! Pamiętajmy także o tym, by nie zastępować pożywnych i pełnowartościowych posiłków przysmakami, nawet jeśli nasze cwane pupile będą próbowały to na nas wymusić.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki