Firmy i usługi

Prowadzisz firmę budowlaną w Bielsku? Sprawdź wymagania odnośnie kasy fiskalnej!

Prowadzenie biznesu w Polsce nie należy do łatwych zadań. Jednym z obowiązków nakładanych na wielu przedsiębiorców jest rejestrowanie sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej. Dodatkowe regulacje w tym zakresie objęły ostatnio branżę budowlaną. Sprawdź, na co zwracać uwagę i gdzie kupić kasy fiskalne w Bielsku.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Kwestia obowiązkowego posiadania kasy fiskalnej jest jasno określona w obowiązujących przepisach. Szczegółowe zapisy na ten temat uda się znaleźć w art. 111 ustawy o podatku od towarów i usług. Przede wszystkim stanowi on, że podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są zobowiązani do prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. 

Jednocześnie ustawodawca wprowadza także pewne wyjątki. Zwolnienie z kasy fiskalnej przysługuje przede wszystkim tym przedsiębiorcom, których roczny obrót z tego tytułu nie przekracza kwoty 20.000 złotych. Nie muszą z nich korzystać również określone grupy, m.in. kurierzy czy sprzedawcy ubezpieczeń.

Kasy fiskalne online obowiązkowe dla branży

Jak widać, zdecydowana większość firm budowlanych świadczących usługi również lub przede wszystkim dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, powinna mieć kasę fiskalną. Na tym nie kończą się jednak regulacje. Stopniowo polscy przedsiębiorcy powinni również przestawiać się na kasy fiskalne z WiFi lub własną kartą SIM. Te urządzenia automatycznie łączą się z Centralnym Repozytorium Kas i przekazują wszystkie niezbędne dane. 

Obowiązek będzie dotyczył wszystkich od początku 2023 roku. Już teraz obejmuje jednak pewne grupy zawodowe. W lipcu 2021 roku do tego grona dołączyła kolejna duża grupa branż, w której znaleźli się m.in. przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, a także w zakresie opieki medycznej czy fitness. 

Wybór kas fiskalnych: Bielsko i Podbeskidzie

Kupując nowe kasy fiskalne dla firmy budowlanej, pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Urządzenie powinno być przede wszystkim zgodne z obowiązującymi przepisami i pozwalać na automatyczne łączenie z Centralnym Repozytorium Kas. Wybór modeli jest bardzo szeroki i pozwala na znalezienie urządzenia idealnie odpowiadającego potrzebom konkretnej firmy oraz zintegrowanego z wykorzystywanymi w niej systemami informatycznymi czy narzędziami. 

Doświadczenie w tworzeniu rozwiązań IT dla biznesu i sprzedaży kas fiskalnych pozwoli na wybranie urządzenia, które idealnie sprawdzi się w branży budowlanej. Jeśli szukasz kasy fiskalnej w Bielsku, warto zwrócić się o pomoc do ekspertów firmy Kotrak: https://sklep.kotrak.com/kontakt-bielsko-biala,30

Kasy fiskalne dla firm budowlanych – na co zwrócić uwagę?

Warto poświęcić nieco więcej czasu doborowi nowej kasy fiskalnej. Wbrew pozorom potencjał tych urządzeń jest coraz większy i nie ogranicza się wyłącznie do rejestrowania sprzedaży. Nie musi być to także duży wydatek: tanie kasy fiskalne online uda się dostać już za niecały 1000 zł. 

Jeżeli większość działalności podejmujesz poza lokalem przedsiębiorstwa i chcesz rozliczać się z klientami w wygodny sposób, dobrym pomysłem będzie wybranie małej, przenośnej kasy z drukarką fiskalną. Warto pomyśleć o modelu, który przy tym będzie działał jako terminal płatniczy. Jeżeli natomiast wykorzystujesz w swojej firmie system ERP lub CRM, zwróć uwagę na urządzenia, które pozwalają na takie integracje. Przedsiębiorcy nabywający kasy fiskalne w Bielsku powinni również wybrać dostawcę, który będzie w stanie nie tylko doradzić właściwy model, ale również zająć się jego serwisem w przyszłości.

You may also like

Leave a reply