Firmy i usługi

O czym pamiętać podczas przeprowadzki za granicę?

Przeprowadzki są nieodłącznym elementem życia wielu ludzi. Zmianie miejsca zamieszkania zawsze towarzyszy stres wynikający ze strachu przed nieznanym oraz chęci właściwej realizacji całego procesu. Jak zorganizować przeprowadzkę za granicę? Co należy wziąć pod uwagę, wyprowadzając się do innego kraju?

Przeprowadzki międzynarodowe – o jakich formalnościach trzeba pamiętać?

Przeprowadzki międzynarodowe wiążą się z koniecznością dopełnienia innych formalności niż tych, które obowiązują w przypadku przeprowadzki na terenie tego samego kraju. Na samym początku powinniśmy zadbać o wymeldowanie. Celem uzyskania wymeldowania należy złożyć dokument pod nazwą „Zgłoszenie wyjazdu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej”. Istotną kwestią jest, aby w międzyczasie sprawdzić ważność naszych dokumentów, szczególnie dowodu osobistego i paszportu.

Następny etap stanowi zabezpieczenie sobie życia na w przyszłym miejscu zamieszkania. Najlepiej zacząć od zorganizowania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dlaczego ten dokument jest taki ważny? Posiadając EKUZ, jesteśmy uprawieni do nieodpłatnego leczenia na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej o prócz tego, z którego pochodzimy lub krajów należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. EKUZ jest niezbędne, kiedy podczas podróży lub już na miejscu wydarzy się wypadek lub inne zdarzenie mające negatywny wpływ na zdrowie ubezpieczonego.

Wybierając się za granicę, powinniśmy regularnie śledzić informacje dotyczące podróżowania międzynarodowego na stronie rządowej. Jest to szczególnie ważne w dobie zagrożenia epidemicznego wynikające z pandemii COVID-19, kiedy zasady podróżowania ulegają częstym zmianom.

Jak zorganizować przeprowadzkę do innego kraju?

Przeprowadzając się za granicę, najlepiej zrezygnować z przewożenia rzeczy, które nie są nam niezbędne. Zdecydowanie lepiej na miejscu zakupić nowe meble i inne elementy wyposażenia mieszkania, co wynika m.in. z ich stosunkowo niewielkiej ceny w krajach Unii Europejskiej.

Jeśli jednak zechcemy przewieźć większe rzeczy, nie warto robić tego na własną rękę. Na rynku istnieje wiele firm transportowych specjalizujących się m.in. organizowaniu przeprowadzek zagranicznych. Tego typu przedsiębiorstwo znajduje się np. przy ulicy Okopowej 70/106 w Łodzi – mowa o Fortis Przeprowadzki: https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe.

Profesjonalne firmy transportowe dysponują zarówno odpowiednim taborem, jak i wykwalifikowaną kadrą, co pozwala na bezpieczne i szybkie dostarczenie rzeczy do nowego miejsca zamieszkania.

Często skorzystanie z usług firmy transportowej w ogólnym rozrachunku okazuje się mniej kosztowne niż samodzielny przewóz rzeczy. Dlaczego tak się dzieje? Transportując na własną rękę np. meble, narażamy je na uszkodzenia, co wynika z braku odpowiedniego pojazdu oraz niewłaściwego zabezpieczenia ładunku. Chcąc zaoszczędzić sobie stresu i kłopotu związanego z przeprowadzką międzynarodową, warto skorzystać z usług przedsiębiorstwa transportowego, które dzięki swojemu doświadczeniu i posiadaniu odpowiednich pojazdów dostarczy nasze rzeczy w niezmienionym stanie.

You may also like

Leave a reply