Firmy i usługi

Nowoczesna odzież lekarska

Odzież medyczna

Odpowiednia odzież lekarska to niezbędny element wizerunku osoby pracującej w szpitalu czy przychodni. Nie wyobrażamy sobie, aby przyjmujący nas lekarz ubrany był w dres lub garnitur. Nie liczy się jednak sam wygląd. Zadaniem odzieży lekarskiej jest przede wszystkim zapewnienie noszącej jej osobie wygody, a co się z tym wiąże ułatwienie pracy i wykonywania obowiązków. Źle dopasowany strój ogranicza ruchy i negatywnie wpływa na jakość podejmowanych zadań. Personel medyczny nie może sobie na to pozwolić, ponieważ od jego pracy zależy zdrowie i życie pacjentów.

Wielu z nas, szczególnie starszym odzież lekarska przywodzi na myśl pozbawione jakichkolwiek walorów estetycznych stroje noszone w szpitalach przed laty. Były one pozbawione kształtu, niedopasowane rozmiarem i krojem oraz nijakiego koloru. Zauważa się jednak zmiany, jakie następują w wyglądzie odzieży lekarskiej. Niekoniecznie są już one jednakowe. Odchodzi się od zunifikowanych strojów na rzecz tych wyróżniających się i bardziej kolorowych. „Mundurek” coraz częściej przestaje być elementem smutnej szpitalnej rzeczywistości.

Poprzez noszenie wzorzystych i kolorowych części garderoby, lekarze w pozytywny sposób wpływają na nastrój panujący w placówce. Ich wizerunek może ocieplić atmosferę i odzwierciedlać prawdziwy charakter osoby. Za pomocą wyróżniającego się stroju łatwiej też skrócić dystans między personelem a pacjentem, szczególnie tym dziecięcym. Dla niego wizyta w szpitalu czy przychodni może być źródłem dużego stresu. Gdy jednak zobaczy lekarza w bluzie przedstawiającej bohatera jego ulubionej bajki, szanse, że się rozluźni, są bardzo duże.

Odzież lekarska – na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Odzież medyczna składa się zazwyczaj z bluzy, spodni i fartucha. Osobny, ale równie ważny temat stanowi obuwie medyczne. Wracając jednak do elementów stroju, ich kupno może być nie lada wyzwaniem, gdy nie wiemy, gdzie szukać. Przede wszystkim, w odzież lekarską należy zaopatrywać się w specjalistycznym sklepie. Nie można pozwolić sobie na bylejakość stroju, ponieważ spędza się w nim wiele godzin pracy. Nieodpowiedni strój będzie barierą podczas wykonywania wyczerpujących obowiązków, jakie ciążą na personelu medycznym.

Jeżeli trafiliśmy już do stacjonarnego sklepu zajmującego się sprzedażą odzieży medycznej lub odnaleźliśmy odpowiedni sklep online, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego uszyto bluzę, fartuch czy spodnie. Wykorzystuje się do tego zarówno materiały naturalne, jak i syntetyczne. Najlepszym wyborem jest odzież bawełniana z dodatkiem poliestru i elastanu. Zapewnia ona komfort noszenia i nadaje się do częstego prania.

Liczy się nie tylko materiał, ale również sama jakość wykonania. Odzież lekarska powinna być dopasowana do sylwetki, dobrze skrojona. Dzięki temu można połączyć wygodę z odpowiednią prezencją. Za duże, luźne i bezkształtne kitle to relikt przeszłości. Obecnie personel medyczny może wybierać spośród mnóstwa krojów i fasonów. Dla Pań, które w pracy nie chcą rezygnować z podkreślania swojej sylwetki, przeznaczone są specjalne elementy stroju, które sprostają temu zadaniu.

Bogata oferta odzieży lekarskiej

Jak sam widzisz, wybór odpowiedniej odzieży lekarskiej może być trudny. Jeżeli jednak zwrócisz uwagę na najważniejsze sprawy, czyli odpowiedni rozmiar i oddychający materiał, możesz mieć pewność, że odzież medyczna zapewni komfort, którego potrzebujesz. Nie pozwól, aby niewygodny strój wpływał na jakość Twojej pracy.

You may also like

Leave a reply