Firmy i usługi

Nieruchomości Wrocław – dlaczego lepiej sprzedawać za pośrednictwem biura?

nieruchomości Wrocław

Kiedy sprzedajesz lub kupujesz dom, może Ci się wydawać, że samodzielna sprzedaż bez udziałubiura nieruchomości Wrocław jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie znacznej kwoty. W końcu standardowa prowizja pośrednika w obrocie nieruchomościami wynosi około 5%, co zwykle oznacza kilkanaście lub kilkadziesiąt zaoszczędzonych tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę wielkość tej opłaty, możesz pomyśleć, że samodzielne działanie jako jednorazowy agent z pewnością będzie warte oszczędności.

Historie wielu nieudanych transakcji, na których straciły obie strony, pokazują, że taka decyzja prawie zawsze jest zła, a popełnione błędy i poniesione straty często są nie do odwrócenia. W tym krótkim artykule znajdziesz kilka powodów, dla których warto się zastanowić nad ostateczną decyzją. Oby ten artykuł trafił do Ciebie, zanim zdecydujesz się na oszczędność, która w krótkim czasie może przerodzić się w stratę.

Najważniejsze zalety sprzedaży nieruchomości Wrocław przez agencję

Choć wstępnie może wydać się kuszące, w większości przypadków ryzyko związane z samodzielnym zawarciem transakcji sprzedaży lub kupna nieruchomości Wrocław znacznie przewyższa potencjalne korzyści. Ryzyko obejmuje znaczne ograniczenie dostępu do potencjalnych nabywców (nie mówiąc już o kwalifikowanych nabywcach), podejmowanie emocjonalnych decyzji, brak wiedzy, jak właściwie negocjować i brak wystarczającej ilości wolnego czasu, aby poświęcić się na znalezienie nabywcy.

Jednym z największych zagrożeń samodzielnej sprzedaży jest brak doświadczenia lub wiedzy fachowej, aby poradzić sobie ze wszystkimi wymogami prawnymi i regulacyjnymi, które wiążą się ze sprzedażą domu.

Pośrednicy w obrocie nieruchomości Wrocław nie znajdą Twojej oferty

W przypadku transakcji realizowanej przez właściciela nieruchomości Wrocławagent kupującego wie, że po drugiej stronie transakcji nie będzie profesjonalnego kolegi. Nawet jeśli klient nalega na obejrzenie Twojego domu, agent może zniechęcić do składania oferty, powołując się na kłopoty i ryzyko związane z próbą zamknięcia transakcji bez profesjonalnego przedstawiciela sprzedawcy – i bez gwarantowanej prowizji.

Są tylko dwa powody, dla których większość agentów pokazuje samodzielne oferty swoim klientom: nie ma innych dostępnych zasobów reklamowych lub cena jest śmiesznie niska. Doświadczeni brokerzy nie biorą udziału w transakcji, w której sprzedający nie zapłacił pełnej uzgodnionej prowizji agentowi, który sprowadził kupującego. Samodzielni sprzedawcy są postrzegani jako nierealni, nierozsądni i trudni sprzedawcy, których profesjonalni pośrednicy odrzucili. Mimo to są agenci kupujących, którzy pokażą Twoją nieruchomość na odpowiednich warunkach. Może to oznaczać podpisanie umowy z agentem, która określa procentową opłatę, jaką jako sprzedawca zapłacisz agentowi. Agent może określić prowizję 6%, próbując przejąć zarówno stronę kupującego, jak i sprzedającego. W takim razie warto negocjować całkowitą prowizję do bardziej rozsądnej 2% do 3%. Umowa powinna również wyjaśniać, że agent działa tylko w imieniu kupującego. Może również stwierdzić, że jako agent kupującego, agent nieruchomości ma obowiązek ujawnić klientowi wszystkie informacje, które dostarczy mu sprzedawca, takie jak konieczność sprzedaży w określonym terminie.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez agentów sprzedających, uzyskać najlepszą cenę i mieć pewność, że nie przegapisz żadnych kluczowych kroków w procesie – lub nie ryzykujesz procesu sądowego – lepiej skorzystać z pośrednika w obrocie nieruchomościami niż próbować sprzedać Twój dom.

Profesjonalni agenci nieruchomości Wrocław nie kierują się emocjami

Sprzedaż nieruchomości Wrocław jest zazwyczaj procesem emocjonalnym. Posiadanie agenta sprawia, że ​mniej się angażujesz i zmniejsza się prawdopodobieństwo popełnienia głupich błędów, takich jak zawyżenie ceny domu, odmowa przeciwstawienia się niskiej ofercie, lub zbyt łatwe poddanie się, gdy goni Cię termin sprzedaży. Pośrednik w obrocie nieruchomościami może przeprowadzić transakcję bez komunikowania poczucia zapału lub desperacji, ich praca na tym polega. Jeśli zrezygnujesz z agenta, będziesz musiał również bezpośrednio radzić sobie z odrzuceniem za każdym razem, gdy agent kupującego powie ci, że klient nie jest zainteresowany. Samo słuchanie niektórych komentarzy ze strony kupujących i często ich agentów może być dość denerwujące. Warto sobie tego zaoszczędzić.

You may also like

Leave a reply