Poradniki

Najbardziej utytułowane kluby piłkarskie. Duże zaskoczenie!

Jakie kluby piłkarskie są najbardziej utytułowane w historii? To zestawienie może Was zadziwić! Choć w zestawieniu znalazły się wielkie marki, to niektóre zespoły nie są pewnie znane wielu kibicom w Polsce. Prezentujemy TOP 7 najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich. 

7. Real Madryt

Siódme miejsce wśród najbardziej utytułowanych klubów na świecie zajmuje Real Madryt. W sumie “Królewscy” wywalczyli 88 trofeów, w tym 64 w kraju a 24 na arenie międzynarodowej. Real Madryt jest rekordzistą jeśli chodzi o triumfy w Lidze Mistrzów. Ma ich na koncie już 14, wliczając w to rozgrywki toczone jeszcze pod szyldem Pucharu Europy. Ponadto Real Madryt wygrał 35 mistrzostwo Hiszpanii, co także jest rekordem. 

6. FC Barcelona

O jeden puchar więcej, czyli w sumie 89, wywalczyła FC Barcelona. “Blaugrana” triumfowała pięciokrotnie w Lidze Mistrzów, a mistrzem kraju zostawała 26 razy. Drużyna z Katalonii dzierży rekord wygranych w Pucharze Hiszpanii. To trofeum FC Barcelona zdobyła aż 31 razy. Do tego trzeba doliczyć Superpuchary Hiszpanii i triumfy w wielu innych rozgrywkach – w kraju i za granicą. 

5. Celtic FC 

Dwa hiszpańskie kluby wcale nie są najlepsze i to nawet biorąc pod kątem tylko Europę. Aż 104 trofea zdobył Celtic. Drużyna z Glasgow większość triumfów odniosła na rodzimym terenie. 52 mistrzostwa, 40 pucharów krajowych, 20 pucharów ligi. Takie jest dorobek w Szkocji, którym może pochwalić się Celtic. Na arenie międzynarodowej drużyna wygrała m.in. Puchar Europy (dawna Liga Mistrzów) i Puchar UEFA (dawna Liga Europy). 

Obstawianie meczów piłki nożnej u legalnych bukmacherów

Mecze o piłkarskie trofea można typować u legalnych bukmacherów. Zakładając konto u bukmachera Betway dla graczy przygotowano bonusy powitalne.

Jak uzyskać w Betway bonus na start? Podczas rejestracji bukmacher poprosi o Betway kod promocyjny, który pozwala na aktywowanie wspomnianej wcześniej promocji. 

4. Atletico Penarol

Tuż za podium najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie jest Atletico Penarol. Pochodzący z Urugwaju zespół wywalczył 107 pucharów we wszystkich rozgrywkach. Według różnych źródeł, bo nie wszystkie tytuły uznaje m.in. urugwajska federacja pod obecnym szyldem klubu, Atletico Penarol zdobył 51 lub 49 tytułów mistrza kraju. Drużyna zdobyła także wiele krajowych pucharów, których z racji specyfiki rozgrywek, rozgrywa lub rozgrywało się kilka. Na arenie międzynarodowej Atletico wygrało m.in. pięciokrotnie Copa Libertadores, czyli południowoamerykańskiego odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów. 

3. Club Nacional 

Na trzecim miejscu znajduje się lokalny rywal Atletico, czyli Club Nacional de Football. W sumie, według oficjalnych źródeł, Club Nacional wygrał aż 111 trofeów. Tylko w Urugwaju zawodnicy z Montevideo wygrali 102 puchary w różnych rozgrywkach, w tym 48 razy zostawali mistrzem Urugwaju. Dodatkowo Club Nacional zdobył dziewięć pucharów międzynarodowych. Prestiżowe Copa Libertadores wygrał trzykrotnie. 

2. Rangers FC

Drugim najbardziej utytułowanym klubem świata, a przy tym najbardziej utytułowanym w Europie, jest ekipa Rangers FC. Rangersi zdobyli 55 tytułów mistrza Szkocji, wygrali także wiele innych krajowych trofeów. Co ciekawe, tylko jeden raz udało im się zdobyć puchar na arenie międzynarodowej. Była to wygrana w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1972 roku. 

1. Al Ahly FC

115 tytułów w Egipcie, w tym 42 tytuły mistrza kraju i 37 Pucharów Egiptu, to ogromny dorobek. Jeśli doliczymy do tego 23 tytuły w rozgrywkach afrykańskich, w tym 10 wygranych w afrykańskiej Lidze Mistrzów, a także kilka pucharów arabskich – dostajemy zawrotne liczby. W sumie Al Ahly zdobyło 117 oficjalnych trofeów, co czyni ten klub najbardziej utytułowanym piłkarskim klubem na świecie. 

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki