Firmy i usługi

Nagrobki Poznań, które upamiętnią Twoich bliskich

Nagrobki Poznań

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest ogromnym przeżyciem. W końcu jednak emocje zaczynają opadać, a my możemy zastanowić się, jak odpowiednio upamiętnić miejsce jej pochówku. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują nagrobki. Na jaki więc pomnik najlepiej się zdecydować? Podpowiadamy, gdzie najlepiej kupować nagrobki Poznań i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Nagrobki w Poznaniu – dlaczego warto kupować u producenta?

Chcąc znaleźć nagrobki Poznań, które spełnią nasze oczekiwania, możemy skorzystać z oferty pośrednika lub producenta. Dlaczego warto zdecydować się na ten drugi wariant? Za jego wyborem przemawia przede wszystkim fakt, że często udostępnia on znacznie szerszy asortyment. To z kolei pozwala na dobór takiego pomnika, który najlepiej nam odpowiada. Decydując się na zakup pomnika u producenta, często zyskujemy też możliwość wprowadzenia pewnych zmian i zaprojektowania nagrobka, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Istotny jest także aspekt finansowy – pośrednicy do proponowanych cen doliczają prowizję.

Kamień na nagrobek – jaki wybrać?

Do produkcji nagrobków najczęściej wykorzystuje się granit oraz marmur. Choć niekiedy można się również spotkać z pomnikami z piaskowca, jest to rozwiązanie o wiele rzadziej stosowane. Jakie są główne zalety płyt nagrobkowych z granitu i marmuru? Bardzo ważną ich cechą jest to, że można je właściwie dowolnie formowane, a dodatkowo polerowane oraz szlifowane. Marmur i granit są ponadto odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych oraz powstawanie uszkodzeń mechanicznych.

Na etapie projektowania nagrobka warto wcześniej pomyśleć o wszystkich szczegółach. Po pierwsze, duże możliwości formowania płyt z granitu lub marmuru umożliwia stworzenie unikalnego nagrobka. Po drugie, jeśli w przyszłości będziemy chcieli na pomniku postawić na przykład wazon na kwiaty, może okazać się to dość kłopotliwe. Zdarzyć tak się może zwłaszcza w przypadku granitu, którego struktura jest nieregularna i niejednorodna. W konsekwencji znalezienie kamienia o identycznym wyglądzie może być sporym wyzwaniem.

Jaki styl nagrobka wybrać?

W architekturze nagrobkowej, zapewne ku zaskoczeniu wielu osób, też obowiązują pewne trendy. Wpływ na nie mają zarówno nasze zmieniające się gusta, jak i dostępność nowszych technologii, maszyn i procesów. Gdzie więc szukać złotego środka i na jaki styl nagrobka się zdecydować, by prezentował się on estetycznie, a przy tym był trwały i łatwy w pielęgnacji?

Tradycyjny pomnik to ponadczasowe rozwiązanie, które zawsze jest trafnym wyborem. Nagrobek z marmuru czy granitu wygląda elegancko i z klasą bez względu na aktualne nurty. Inna opcja to nagrobek nowoczesny – minimalistyczny, o prostej formie, utrzymany w jednolitym, jasnym lub ciemnym odcieniu. Nie wykonuje się na nich natomiast efektownych rzeźb czy innych ozdób, które są typowe dla pomników w stylu klasycznym. Niezależnie od tego, na który wariant postawimy, przed zamówieniem sprawdźmy zapisy regulaminu cmentarza – niekiedy bowiem są w nich określone maksymalne parametry nagrobków.

You may also like

Leave a reply