Firmy i usługi

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego?

jazda poza trasa ubezpieczenie na narty

Niestety nasze rozważania musimy zacząć od tej negatywnej strony. Wciąż bardzo mało Polaków jadąc na wakacje, wykupuje odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Ryzykują w ten sposób naprawdę wiele. Koszty leczenia za granicą są ogromne. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego? Koniecznie z tymi informacjami musimy się zapoznać.

Lubisz napić się alkoholu? Pamiętaj o klauzuli alkoholowej

Większość osób, które spędzają swoje wakacje w kurortach turystycznych, zagranicznych lubią napić się kolorowego drinka, czy też nawet alkoholu w większych ilościach. Oczywiście nie ma w tym niczego złego. Musimy jednak pamiętać, że decydując się na polisę turystyczną, bardzo ważne jest to, czy w rzeczywistości jesteśmy ubezpieczeni w sytuacji, w której złamiemy nogę na basenie i jednocześnie jesteśmy po dwóch piwkach, czy też dwóch kieliszkach wina.

Gdy w naszym ubezpieczeniu nie było klauzuli alkoholowej, to możemy mieć problem. Wówczas ubezpieczyciel potraktuje nas jako osobę nietrzeźwą. W związku z powyższym może odmówić finansowania naszego leczenia. Dużo takim zachowaniem ryzykujemy.

Co zrobić, aby do takiej sytuacji nie doszło? Czy musimy zrezygnować z alkoholu? W żadnym wypadku. Wystarczy, że kupimy ubezpieczenie z klauzulą alkoholową. W takiej sytuacji stan naszych promili we krwi dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia. Osoba ubezpieczona może być zalana w trupa, a i tak ubezpieczenie się należy.

Wiemy już, że wykupując ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na klauzulę alkoholową. Czy są jeszcze inne czynniki, które mają znaczenie? Jak najbardziej tak. Co to takiego? Są to:

  • Kwestie finansowania ratownictwa medycznego,
  • Kwestie darmowego transportu medycznego,
  • Pomoc tłumacza,
  • Wsparcie, czy też przedłużenie pobytu dla osób towarzyszącej.

Te wszystkie informacje znajdziemy w dokumencie o nazwie OWU. Są to Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Z przykrością musimy stwierdzić, ze sporo osób do dokumentu tego nawet nie zagląda. Taki proces zakupu jest nie do zaakceptowania. Pamiętajmy o tym.

Jak zamierzasz spędzić swój urlop?

Urlopy każdy z nas spędza na inny sposób. Jedni lubią leżeć „plackiem” na plaży, czy też nad basenem, a inne osoby nie wyobrażają sobie uprawiania sportów ekstremalnych. Taka sama sytuacja jest w przypadku wypoczynków zimowych. Jedni z nas rzeczywiście szaleją na nartach, a inni wolą siedzieć w klimatycznej karczmie i raczyć się grzanym winem

Pod swoją aktywność należy dobrać odpowiednie ubezpieczenie. Szczególnie skomplikowany wydaje się wybór ubezpieczenia na narty. Musimy zwrócić uwagę na masę różnych czynników. Nawet istotne jest to, czy wypadek poza trasą narciarską będzie podlegał ubezpieczeniu. Jak to wygląda? Nieco więcej możemy poczytać na ten temat pod tym linkiem https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/jazda-poza-trasa-a-ubezpieczenie-na-narty.

Na pewno do wyboru ubezpieczenia turystycznego, czy to na letni wypoczynek, czy też na wypoczynek letni powinniśmy się odpowiednio przygotować. Nie może to być pochopna decyzja.

You may also like

Leave a reply