Firmy i usługi

Myjka warsztatowa do profesjonalnego czyszczenia części samochodowych

Wiele warsztatów samochodowych korzysta z myjek do silników. W niektórych z nich myjki warsztatowe stanowią stałe wyposażenie miejsca pracy. Największą zaletą myjek warsztatowych jest dokładne usuwanie brudu, tłustych zanieczyszczeń z podzespołów i elementów samochodowych. Z myjek warsztatowych korzysta się również w jednostkach przemysłowych. Oczyszczanie detali silnika, turbosprężarki, skrzyni biegów ze smaru, oleju czy innych nieczystości nie jest łatwe. Myjka do silników umożliwia dokładne wyczyszczenie elementów. Po oczyszczeniu części samochodowe, elementy maszyn można precyzyjnie montować na nowo, dokonywać ich oględzin bez ryzyka błędu. Praca na zabrudzonych, tłustych częściach nie przebiega sprawnie, a niekiedy może być nieskuteczna.

Myjki warsztatowe to urządzenia o stabilnej konstrukcji. Obsługa tego urządzenia nie jest trudna, wystarczy zapoznać się z kilkoma funkcjami, które opisane są w instrukcji obsługi myjki silnikowej. Firma dostarczająca sprzęt do warsztatów udziela też niezbędnych wskazówek, jak obchodzić się z myjką do części samochodowych.

Zasady działania myjki do silników

Myjka warsztatowa z obiegiem zamkniętym wykorzystuje w swojej pracy pompę ssąco-tłoczącą. Z jej pomocą płyn do czyszczenia zabrudzonych elementów i podzespołów przepływa z beczki zamocowanej pod blatem, dochodząc do pędzla przepływowego. Do czyszczenia części samochodowych i przemysłowych używa się pędzla, który obsługiwany jest ręcznie przez pracowników warsztatu. W myjce do silników korzysta się z preparatu chemicznego, który posiada doskonałe właściwości czyszczące. Usuwa nawet najdrobniejsze zabrudzenia na detalach silnikowych. Płyn wychodzący z beczki po procesie mycia powraca do niej wraz z brudem, który osadza się na dnie zbiornika. Myjka warsztatowa pracuje w obiegu zamkniętym.

Proces mycia i czyszczenia części samochodowych i innych elementów, z których korzysta się w warsztatach, przebiega na zimno. Cząstki smaru, oleju i innych zanieczyszczeń są rozbijane przez preparat chemiczny, z którego korzysta się w procesie mycia. Bardzo ważne jest, aby używać do czyszczenia specjalnego środka. Dostarcza go ta sama firma, która zajmuje się wynajmem myjek warsztatowych. Stosowanie innych środków czyszczących w myjkach warsztatowych może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Należy stosować się do instrukcji i używać do czyszczenia elementów wyłącznie dedykowanego dla myjki warsztatowej preparatu.  

Dzierżawa myjek warsztatowych

Zakup myjki warsztatowej jest możliwy, ale nie jest konieczny. Takie urządzenie można wziąć w dzierżawę od profesjonalnej firmy specjalizującej się w wynajmie myjek warsztatowych. Wystarczy skontaktować się z doradcą, porozmawiać na ten temat i ustalić wszystkie szczegóły wynajmu. Myjka do silników przywożona jest na miejsce wraz ze środkami chemicznymi do czyszczenia. Firma zajmuje się również odbiorem odpadu. Pomaga w formalnościach i wypełnieniu dokumentacji odpadowej. Koszt wynajmu urządzenia, które przechodzi w dzierżawę do warsztatu samochodowego lub innego nie jest duży. Im dłuższy okres dzierżawy, tym niższe koszty na wynajem myjki do części samochodowych. Ostateczna cena ustalana jest indywidualnie z klientem.

Serwisowanie i obsługa myjki warsztatowej

Warsztat, który bierze w dzierżawę myjkę do silników, może liczyć na fachową obsługę urządzenia. Pracownicy firmy dokonują okresowych przeglądów myjki warsztatowej, wymieniają części na nowe, świadczą kompleksowe usługi serwisowe. Współpraca z firmą od wynajmu myjek do silników jest wieloaspektowa i przynosi wiele korzyści. Decydując się na wynajem myjki do części samochodowych, nie muszą się Państwo martwić o środki do czyszczenia, serwis i odbiór odpadu. Zapraszamy do współpracy i dołączenia do grona naszych zadowolonych klientów – Myjki360.

You may also like

Leave a reply