Poradniki

Mundial w 2022 w Katarze – na co mogą liczyć kibice?

Każdy mundial to niewiarygodne emocje. Wierzymy, że będzie tak samo w Katarze, chociaż ten mundial zdecydowanie będzie różnić się od tego, co znamy ze światowych boisk. Przede wszystkim będzie to turniej rozgrywany w kraju muzułmańskim, gdzie panują odmienne zasady niż te, które obowiązują w Europie. Nie mogliśmy zapomnieć o naszych czytelnikach, więc przygotowaliśmy dla was pigułkę, która będzie składać się z tego, na co będziecie mogli liczyć podczas tego turnieju.

Ostatni taniec największych piłkarzy

Mundial w Katarze w 2022 będzie turniejem, gdzie parę gwiazd na pewno rozbłyśnie i tym samym zasłuży na transfery do mocnych europejskich klubów, ale będzie też to turniej, w którym prawdopodobnie po raz ostatni zagrają najwięksi piłkarze XXI wieku, a może i wszechczasów jak Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Messi w Katarze będzie mieć 35 lat, a Ronaldo 37, więc trudno sobie wyobrazić ich na kolejnym turnieju. Rywalizacja pomiędzy nimi była tym, co było solą futbolu nie tylko europejskiego, ale i światowego.

W przyszłości może już nie być takiego duetu, który zdominuje piłkę. Byli, chociaż jeszcze są to geniusze, ale jednak ich dyspozycja nie jest tym, co mogliśmy oglądać w ostatnich latach. Messi dziś nie wyróżnia się w PSG i chociaż Ronaldo jest najważniejszą postacią Manchesteru United, to jednak sama drużyna mocno zawodzi. Kolejny mundial w Kanadzie, USA i Meksyku raczej nie będzie już dla nich, więc zrobią wszystko, żeby z Kataru przywieźć jakikolwiek medal.

Brak wolności na trybunach

Nie ma co ukrywać, że miejsce rozgrywania mundialu może sprawić, że nie do końca będzie tak luźno, jak miało to miejsce w Europie. Przyzwyczailiśmy się, że trybuny są barwne, kolorowe, nie brakuje na nich pięknych kobiet, ale i alkoholu. Jako że Katar to kraj muzułmański, to może być o to naprawdę ciężko. Nie wiemy jeszcze jak państwo katarskie będzie podchodziło do niektórych tematów, natomiast trudno sobie wyobrazić, że ustąpią pod różnymi naciskami, dlatego, że ich religia pewnych rzeczy zakazuje.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto się udać do Kataru, aczkolwiek pojawiają się problemy z miejscami noclegowymi i sami jesteśmy ciekawi tego, jak ten problem zostanie rozwiązany. Będzie to z pewnością szalony mundial, który będzie rozgrywany na wariackich papierach, jednak mundial 2022 tabela w grupach miejmy nadzieję, że będzie przynosić ciekawe rozstrzygnięcia.

Mecze o nietypowych porach

Chyba każdy już wie, że turniej będzie rozgrywany na przełomie listopada oraz grudnia. Nie są to miesiące, które by kojarzyły się od razu z piłką nożną, a raczej z inauguracją sezonu w skokach narciarskich. Okaże się jednak, że kibice będą musieli brać urlopy właśnie w tych miesiącach, a dodatkowo mecze będą rozgrywane polskiego czasu stosunkowo wcześnie. Będą to godziny: 11:00, 13:00, 17:00 i 20:00. 

Przeważnie mundial kojarzy się z tym, że spotykamy się ze znajomymi w barach czy ogródkach piwnych, by oglądać mecz. Wydaje się jednak, że będzie to teraz może nie niemożliwe, ale jednak takie miejsca zaliczą mniejszy obrót, co z pewnością też jest dla nich przykre.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki