Firmy i usługi

Mikrosilnik endodontyczny- przyrząd wykorzystywany w leczeniu stomatologicznym

mikrosilnik endodontyczny

Chyba każdy z nas chociaż raz w swoim życiu spotkał się z okropnym bólem zęba lub jeśli nie doświadczył tego samemu to był świadkiem, kiedy bliska osoba przeżywała okropne męki cierpiąc z tego powodu. Prawdopodobnie ból zęba to jeden z bardziej nieprzyjemnych bólów, których nie życzy się nawet wrogowi. Jednak chyba wszystkie osoby, które go doświadczyły zgodzą się z tym, że ból zęba nie należy do najprzyjemniejszych. Niekiedy zdarza się, że ból zęba jest już całkowicie nie do wytrzymania a wtedy wymiękają nawet najwięksi twardziele. Niestety ludzi boją się odwiedzin w gabinecie stomatologicznym, co skutkuje tym, że w momencie zmuszenia przez nie do wytrzymania ból na dentystycznym krześle przeżywamy jeszcze większy ból.

Zapamiętajmy jednak, że z zębami nie ma żartów i nie należy bagatelizować pojawiające się z początku delikatne dolegliwości. Ponieważ mogą one z czasem przerodzić się w okropny, nie do wytrzymania ból, który skutkuje koniecznością wizyty u lekarza. Nakręcanie błędnego koła powoduje jeszcze gorsze w skutkach wizyty w gabinecie dentystycznym. A o jakim błędnym kole mowa? Chodzi o odkładanie wizyt u dentysty na jak najpóźniejszy termin z powodu obawy przed bólem i złymi wspomnieniami. Niestety odkładanie tego powoduje, że stan zęba jeszcze bardziej się pogarsza a to skutkuje bardziej nieprzyjemną wizytą. I tak właśnie zatacza się błędne koło.

Czym właściwie jest mikrosilnik endodontyczny?

Osoba nie pracująca w zawodzie dentysty z pewnością może mieć ogromny problem z zapamiętaniem nazw wszystkich narzędzi potrzebnych podczas wykonywania tej pracy. Jednak jest to zupełnie normalne ze względu na to, że po pierwsze człowiek uczy się całe życie a po drugie nie trzeba posiadać wiedzy na każdy temat. I tak samo jest ze znajomością nazw wszystkich narzędzi dentystycznych. Jednym z takich przykładów może być mikrosilnik endodontyczny. Po usłyszeniu nazwy prawdopodobnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, do czego służy ten przedmiot. Jednak jak się okazuje przyrząd ten jest większości doskonale znany chociażby z opowieści. Jest to po prostu przedmiot służący do mechanicznego opracowywania kanałów korzeniowych przy zastosowaniu rotacyjnych narzędzi kanałowych.

Przedmiot ten umożliwia niezawodną i niezastąpioną kontrolę momentu obrotowego. Każdemu stomatologowi zależy przede wszystkim na dobru pacjenta i na pewno nie chce on zrobić krzywdy swojemu kliencie. Dlatego stara się on wykonywać czynności, które nie będą powodowały zbyt dużego dyskomfortu bólowego. Jednak nie zawsze jest to możliwe, co niestety bardzo smuci każdego dentystę, kiedy na swoim fotelu widzi cierpiąca z bólu osobę. Pamiętajmy jednak, że mimo iż w tamtym momencie ciężko jest wytrzymać ból to za jakiś czas on ustąpi, ponieważ dentysta wykonał kawał dobrej roboty. Stomatologiem nie może zostać każdy i nie chodzi tutaj tylko o znajomość takiego sprzętu jak mikrosilnik endodontyczny. Ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy oraz umiejętne jej wykorzystywanie. Co niestety sprawia już o wiele większy problem. Dlatego też należy szanować dentystów za pracę jaką zdobyli w celu przyswojenia odpowiedniej ilości niezbędnego materiału.

Czym jest leczenie endodontyczne?

Odpowiadając na to pytanie w bardzo krótki sposób można powiedzieć po prostu, że leczenie endodontyczne to po prostu leczenie kanałowe. A z tą drugą nazwą z pewnością każdy z nas spotkał się już nie raz. Sama myśl o tym leczeniu przysparza o dreszcze nawet osoby, który nie miały z nim niczego wspólnego. Kiedy niezbędne będzie użycie przedmiotu, jakim jest mikrosilnik endodontyczny? Przede wszystkim w momencie zauważenia przez dentystę bardzo głębokich ubytków w zębach spowodowanych przez próchnicę. Kolejnym powodem może być bardzo bolesna martwica miazgi. Z czym ona może być związana? Na przykład z może wystąpić po urazie złamania lub zwichnięcia zęba. Kolejnym powodem, przez który konieczne jest używanie mikrosilnika endodontycznego jest wskazanie do tego przez wyspecjalizowaną osobę.

You may also like

Leave a reply