Kredyty i pożyczki

Dofinansowanie na budowę magazynu? Skąd wziąć pieniądze na budowę magazynu?

Ostatnimi laty można łatwo zauważyć, że powstaje coraz więcej magazynów. Pełnią one najróżniejsze funkcje, choć sama inwestycja do najtańszych nie należy. Czy możliwe jest uzyskanie dodatkowego dofinansowania na ten cel? Czy opłaca się budowa własnego magazynu?

Budowa czy wynajem magazynu?

Mając biznes, posiadanie własnego magazynu, który wspomoże proces przechowywania i dystrybucji towarów wydaje się całkiem dobrym i rozsądnym rozwiązaniem. Do wyboru mamy jednak dwie opcje – albo zbudować taką halę, albo ją wynająć. Obie formy inwestycji z pewnością posiadają szereg zalet i wad, które należałoby rozważyć, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czy lepiej wynająć, czy wybudować magazyn sprawdza topmagazyny.pl, gdzie wyjaśnione zostały najważniejsze kwestie z tym związane. Z pewnością należy wziąć pod uwagę choćby wielkość takiej powierzchni, jej zastosowanie, wykorzystaną technologię i własne potrzeby.

Ile kosztuje budowa magazynu?

Z pewnością nie jest to tania inwestycja, ale wiele będzie zależało przede wszystkim od wielkości, rodzaju konstrukcji, użytych materiałów, wyposażenia, instalacji, technologii i całej infrastruktury. Koszty mogą wahać się od kilkudziesięciu tysięcy złotych, do nawet kilku milionów. Z pewnością przed podjęciem decyzji o budowie powinno się przeanalizować wszystkie szczegóły, biorąc pod uwagę swoje zapotrzebowania. Nie są to, jak widać małe pieniądze, dlatego zdecydowanie powinno się dobrze przemyśleć swoje dalsze kroki.

Czy można dostać dofinansowanie na budowę magazynu?

Jeżeli chodzi o temat dofinansowań, w tym przypadku trzeba przede wszystkim rozeznać się w tym, jak to obecnie funkcjonuje. W latach 2014 – 2020 istniała możliwość otrzymania dodatkowych środków na budowę hal stalowych z pieniędzy unijnych. Przedsiębiorcy mogli więc liczyć na pieniądze, które odpowiednio zainwestowane wspomagały rozwój firm. Program ten nie został przedłużony i obecnie, prawdopodobnie UE nie realizuje podobnych rozwiązań.

Trzeba jednak szukać, ponieważ bardzo często wsparcie dla przedsiębiorców oferują także krajowe ministerstwa. Można więc rozejrzeć się lokalnie, czy w naszej okolicy nie działa specjalny program dedykowany przedsiębiorcom, chcącym się rozwinąć, czy to przez budowę magazynów, czy planujący innego typu inwestycje.

Jak pozyskać pieniądze na budowę magazynu?

Jeżeli nie z dofinansowania to skąd wziąć pieniądze na budowę magazynu? Jak już wiemy, nie jest to mała inwestycja, a niewielu przedsiębiorców będzie stać na wyłożenie tak ogromnych pieniędzy. Co można w takim przypadku zrobić? Pewnym rozwiązaniem są kredyty inwestycyjne dla firm.

Kierowane są one do przedsiębiorców, którzy planują budowę, rozbudowę czy ogólnie pojęty rozwój swojej działalności, by móc sprawniej i lepiej działać na rynku. Banki mają dość szeroki wybór takich ofert, dlatego należałoby się dokładniej rozejrzeć i sprawdzić, a przede wszystkim poznać szczegóły takich ofert i stawiane warunki. Jak powszechnie wiadomo, w kwestii kredytów, instytucje bankowe są bardziej wymagające, gdy mają do czynienia z klientem biznesowym.

You may also like

Leave a reply