Firmy i usługi

Co warto wiedzieć o przesyłkach u różnych kurierów

Każda z firm kurierskich działa na swoich własnych zasadach. Mają różne oferty, różne taktyki i działanie. Dlatego przed wyborem kuriera do wysłania naszej taniej paczki warto zapoznać się z informacjami na temat dostępnych firm. Dzięki temu będziemy mogli postawić na tę opcję, która najlepiej wpasowuje się w nasze wymagania i zapewni nam pełen komplet wymaganych elementów. Jakie są więc różnice pomiędzy firmami kurierskimi? Co musimy o nich wiedzieć?

Kurier DPD

Na pierwszy ogień weźmiemy kuriera DPD. Oferuje on dostawy na terenie naszego kraju oraz za granicę. Możemy za jego pomocą przesłać paczkę lub paletę. Trzeba jednak wiedzieć, że ograniczenie wagowe w przesyłce kurierskiej DPD wynosi 50kg. W porównaniu z innymi dostępnymi opcjami jest to dość wysoka możliwa wartość. Jeśli chodzi o paletę, musimy zmieścić się w wymiarze max 120cm wysokości oraz wadzę do 500kg. Ogromna zaletą kuriera DPD jest dostarczanie przesyłki w jeden dzień roboczy. W przypadku palet jest to od 1 do 5 dni roboczych. Szacowany czas prezentuje się bardzo atrakcyjnie!

Kurier DHL

Ta firma także oferuje dostawy w Polsce oraz za granicą. W przypadku standardowej przesyłki kurierskiej możemy zamieścić w niej artykuły o łącznej wadze do 30kg. To znacznie mniej, niż oferuje nam kurier DPD. DHL nie obsługuje wysyłki palet, więc nie będziemy mogli nawiązać z nimi współpracy przy większych zamówieniach. Jeśli jednak chodzi o zwykłe przesyłki kurierskie są one szybko realizowane, także w ciągu jednego dnia roboczego. Warto zapoznać się z różnymi opcjami dostawy, jakie dodatkowo oferuje kurier DHL. Być może uda nam się nawiązać z tą firmą owocną współpracę, jak wiele różnych przedsiębiorstw.

Kurier UPS

Jest on znaną firmą na amerykańskim rynku, ale także na naszym krajowym. Zapewnia szybkie dostawy w Polsce i za jej granicami. Przesyłką kurierską możemy wysłać nawet do wagi 70kg! To najwyższa możliwa wartość z pośród wszystkich prezentowanych kurierów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że firma UPS nie należy do najtańszych. Przy większej wadzę cena przekracza kilkadziesiąt złotych. Mamy jednak dostępnych kilka opcji dostawy, które są tańsze. UPS oferuje dostawy z punktu nadawczego do punktu odbioru. Przesyłka może mieć do 20 kg i jest bardzo przystępna cenowo. Wszystkie opcje wysyłki kurier UPS zapewnia o dostarczeniu w ciągu jednego dnia roboczego.

Tani kurier – która firma jest najbardziej przystępna cenowo?

Wszystko zależy od tego, jaką przesyłkę chcemy nadać. Jeśli możemy dostarczyć paczkę do punktu nadawczego możemy zaoszczędzić kilkanaście złotych! Tak samo jest, jeśli przesyłka należy do tych lżejszych. Trzeba także zwrócić uwagę na sposób zapakowania przesyłki, bo to też ma wpływ na końcową kwotę do zapłaty. Dlatego najlepiej porównać dostępne opcję i sprawdzić, która firma dostarczy paczkę za najmniejszą kwotę. Może nam w tym pomóc porównywarka kurierów online jak np. https://allekurier.pl/nadaj. Załatwimy wszystko z poziomu naszego telefonu lub komputera, wystarczy kilka kliknięć!

You may also like

Leave a reply