Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wiele spraw wiąże Cię z małżonkiem. Dlatego w czasie rozwodu rodzą się pewne wątpliwości. Jakimi rzeczami trzeba się zająć? W końcu jako małżeństwo zgromadziliście majątek. Co się z nim dzieje po rozwodzie?

Co należy wziąć pod uwagę?

Czasem nie wystarczy wyłącznie złożyć pozew o rozwód i stawić się na rozprawie. Jeśli poprosisz, aby przeprowadził adwokat rozwód, Gdynia zaproponuje specjalistę, który wyjaśni Ci, że jest jeszcze sporo rzeczy do ustalenia. Jedną z nich będzie podział majątku. Co prawda takie sprawy się nie przedawniają i nie musicie tego robić od razu po rozwodzie. Jednak w tym przypadku sprawdza się stwierdzenie – im szybciej, tym lepiej.

Korzystając z pomocy specjalisty, zyskasz pewność, że wszystko, co powinno, znalazło się na liście majątku do podziału. Dzięki temu będziecie mogli uniknąć późniejszych pretensji czy nieprzyjemności. Wielu ludziom wydaje się, że chodzi głównie o nieruchomości, bo to one są często największym majątkiem małżeństwa. Jednak do podziału będzie znacznie więcej rzeczy, np. samochody, motocykle, oszczędności, lokaty, jak również biżuteria, sprzęt AGD i RTV, a nawet środki z funduszu emerytalnego każdej ze stron.

Czego nie będziecie musieli dzielić?

Jeśli zaczniecie sprawdzać, co kupiliście w czasie trwania małżeństwa, możecie być zaskoczeni ilością rzeczy, które będziecie musieli rozdzielić między siebie. Ale są też rzeczy, których nie obowiązuje podział majątku Gdynia może zaoferować wsparcie specjalisty, który w jasny sposób to wyjaśni. Do majątku wspólnego nie będą się wliczały ubrania, okulary czy instrument muzyczny, na którym potrafi grać tylko jedna ze stron.

Nabyłeś mieszkanie albo samochód przed ślubem? One również nie będą brane pod uwagę podczas podziału majątku. Tak samo nie będą się tutaj liczyły rzeczy, które odziedziczyła tylko jedna ze stron. W tym przypadku nie będzie ważne, czy spadek został przyjęty przed, czy już po ślubie. Jeśli zapisany był na jednego ze współmałżonków, jest jego własnością i nie podlega podziałowi.

Specjalista wszystkiego dopilnuje

Rozwód i związane z nim kwestie wiążą się często z dużymi emocjami. Dlatego dobrze, aby to adwokat rozwód Gdynia przeprowadził, bo wówczas będziesz miał pewność, że nic nie zostało pominięte. Co więcej, po całej sprawie dopilnuje on, aby wszystko było wykonane zgodnie z orzeczeniem sądu. Dodatkowo, jeśli od razu zajęliście się podziałem majątku, będziesz miał pewność, że adwokat dopilnował sprawiedliwego rozdziału.

Korzystając z takiego wsparcia, zyskasz osobę, która odpowie na wszystkie Twoje pytania. Co więcej, jeszcze przed podziałem majątku przedstawi różne możliwości. Możecie ustalić sami, w jaki sposób dzielicie się rzeczami, które wchodzą w skład wspólnoty. Jeśli jednak nie możecie dojść do porozumienia, cała sprawa odbędzie się przed sądem.

Adwokat pomoże przeprowadzić rozwód w taki sposób, abyś otrzymał sprawiedliwą część majątku. W końcu podlega pod niego wiele rzeczy, które wspólnie zgromadziliście przez lata małżeństwa.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

You may also like

Leave a reply