Poradniki

Zegarek smartwatch dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Smartwatch dla dzieci to gadżet mile widziany przez młodych użytkowników. Zarówno dzieci kilkuletnie, jak i nastolatki znajdą odpowiednie dla siebie egzemplarze inteligentnych zegarków. Warto wiedzieć przy tym, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę przy wyborze smartwatcha dla pociechy?

Opcja wykonywania połączeń głosowych

Jedną z głównych funkcji zegarka smartwatch dla dzieci jest możliwość zastąpienia nim telefonu komórkowego. Dzięki wyposażeniu tego w gruncie rzecz małego urządzenia w kartę SIM można zamienić go w telefon i wykonywać oraz odbierać za jego pośrednictwem połączenia głosowe. Warto podkreślić przy tym, że smartwatch ma ograniczone możliwości dzwonienia. Dobrze by było, aby dawał możliwość ustanowienia kilku czy kilkunastu numerów, na które może telefonować dziecko i które mogą dodzwonić się na jego smartwatcha. Dzięki temu rodzic może sprawować do pewnego stopnia kontrolę nad tym, z kim komunikuje się jego pociecha. Takie funkcje ma np. smartwatch Calmean – https:/www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch.

Wysoka dokładność lokalizacji

Prócz funkcji telefonicznych, dobrze by było, aby zegarek smartwatch dla dzieci miał odpowiedni system lokalizacji. Lokalizator w takim urządzeniu opiera swoje wskazania o system GPS. System ten pozwala z dużą dokładnością, nawet do kilku metrów w wolnej przestrzeni, wskazywać na aktualną pozycję dziecka. więcej o GPS: https://www.calmean.com/blog/co-to-jest-gps-i-dlaczego-jest-tak-wazny/.

Poza tym dobrze by było, aby lokalizacja mogła też być ustalana na podstawie wskazań ze strony sygnału operatorów telefonii komórkowej oraz sygnału Wi-Fi. Dzięki temu nawet wtedy, gdy dziecko znajdzie się w zamkniętym budynku, opiekunowie będą mogli „namierzyć” smartwatcha.

Motywacyjny system nagród

W niektórych smartwatchach dla dzieci znajdują się szczególne funkcje, pozwalające na nagradzanie pociech za różne aktywności. Jeśli dziecko dostanie dobrą ocenę, posprząta swój pokój albo pobawi się z młodszym rodzeństwem, możesz z wykorzystaniem smartwatcha nagrodzić je wirtualnym serduszkiem, które wyświetla się w postaci grafiki na ekranie urządzenia. Taki system ma na przykład smartwatch marki Calmean. Może on sprawić, że zmotywujesz dziecko do nauki, czy wykonywania obowiązków domowych. Jeśli pociecha zachowa się niewłaściwie, możesz odebrać serduszko.

Prostota obsługi – z perspektywy dziecka i rodzica

To ważne, aby kilkulatek, dla którego kupujesz smartwatch był w stanie bezproblemowo go obsłużyć. Nie powinien on mieć zbyt wielu przycisków, a jego obsługa powinna być możliwie jak najbardziej intuicyjna. Dobrym rozwiązaniem stosowanym w wielu zegarkach smartwatch dla dzieci jest umieszczenie w ich obudowie przycisku SOS służącego do wzywania pomocy, jeśli dzieje się coś złego. Po przyciśnięciu takiego przycisku zegarek informuje w aplikacji lub na telefonie rodzica o potrzebie kontaktu i pomocy.

Rodzic powinien z kolei mieć do swojej dyspozycji aplikację na smartfona, który pozwoli na lokalizowanie dziecka na mapie, czy też ustanowienie tzw. stref bezpiecznych, których nie powinno opuszczać dziecko w danych godzinach. Jeśli zrobi inaczej, zegarek od razu wysyła alert do rodzica.

Co istotne, zegarek smartwatch dla dziecka powinien podobać się małemu użytkownikowi, mieć możliwość kontaktu głosowego i tekstowego z rodzicem czy sprawdzenia godziny. Niektóre egzemplarze mają też aparat oraz rzecz jasna dobry lokalizator.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki