Firmy i usługiPoradniki

Wakacje poza Europą – dokąd można jechać we wrześniu?

Koniec wakacji nie oznacza bynajmniej końca sezonu urlopowego. Wrzesień to miesiąc coraz chętniej wybierany przez turystów marzących o zagranicznych wycieczkach. Dokąd można się wybrać o tej porze roku?

Egipt

Egipt latem? Nawet najwięksi fani wylegiwania się na słoneczku przyznają, że wakacyjne miesiące to niezbyt fortunny termin na wycieczkę do kraju faraonów. Często za to, na przykład na  www.okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/, poleca się ten kraj we wrześniowym terminie, gdy wciąż można cieszyć się temperaturami powyżej 30 stopni, ale jednak upały nie są już tak wyczerpujące.

Podczas wrześniowego urlopu można wypoczywać we wszystkich egipskich kurortach, ruch jest nieco mniejszy i bez trudu da się zorganizować wycieczkę fakultatywną do najciekawszych miejsc ze starożytnymi zabytkami.

Izrael

Izrael to kolejne państwo, którego lepiej nie odwiedzać w środku lata, zwłaszcza gdy chodzi o takie lokalizacje jak pustynia Negew czy popularny kurort Eljat. We wrześniu upały są już łagodniejsze i to doskonała pora na zwiedzanie północnych regionów kraju, które zimą oraz wiosną są często nawiedzane przez silne deszcze.

W Izraelu nie brakuje urokliwych plaż, a zabytki spotyka się niemal na każdym kroku. Podróżowanie po Izraelu jest bezpieczne, z wyjątkiem Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu, ale na wszelki wypadek można jeszcze przed wyjazdem sprawdzić aktualną sytuację i ewentualne obostrzenia dla podróżnych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

ZEA to państwo, które w ostatnich latach bardzo intensywnie rozwija sektor turystyczny. Najpopularniejszym miejscem jest Dubaj, znany z efektownej architektury i nowoczesnej rozrywki, drugą najchętniej wybieraną lokalizacją jest Abu Zabi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są otwarte na turystów, jednak wciąż jest to kraj, w którym panują zupełnie inne zwyczaje, również odnośnie zagranicznych gości. Więcej swobody, na przykład w kwestii picia alkoholu albo noszenia strojów kąpielowych, jest w hotelach – można je znaleźć między innymi na http://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-w-dubaju/

Maroko

W Maroku piękna pogoda jest przez cały rok. Wrzesień to termin idealny – woda w morzu jest przyjemnie ciepła, a temperatury powietrza rzadko kiedy przekraczają 30 stopni. W Maroku jest wiele atrakcyjnych kurortów, plaże oferują liczne wygody dla turystów, a ceny są bardzo przystępne, nawet w szczycie sezonu.

Maroko jest bezpieczne dla zagranicznych gości, ale to kraj muzułmański, w którym należy przestrzegać lokalnych zasad, by nie narazić się na nieprzyjemności.

You may also like

Leave a reply