Poradniki

Rower miejski dla kobiety – jak wybrać najlepszy?

Z roku na rok popularność rowerów wzrasta. Coraz chętniej sięgają po nie również kobiety. Zauważyli to także producenci jednośladów, którzy mają dla nich nowe propozycje. Na uwagę zasługują przede wszystkim rowery miejskie. Ich wybór jest jednak bardzo duży, więc trzeba zdecydować się na konkretny. Jaki rower miejski będzie najlepszy dla kobiety?

Rama stalowa lub aluminiowa

Wybierając damski rower miejski, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego ramę. Nie chodzi tu wyłącznie o wielkość, która ma jak najbardziej, ogromne znaczenie, ale również na rodzaj, czy materiał, z jakiego została wykonana. Może być przecież aluminiowa lub stalowa. Ta pierwsza jest lżejsza. Warto więc wziąć pod uwagę to, gdzie się mieszka i gdzie rower ten będzie przechowywany. Czy na przykład będzie trzeba wnosić i znosić go po schodach. Rama stalowa jest nieco tańsza i bardziej komfortowa. Jednak wybór powinien być uzasadniony indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Napęd – przerzutki w piaście

Bardzo ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest niewątpliwie napęd, a więc przerzutki. Najlepiej rozejrzeć się za modelem, który ma wbudowane biegi w piaście. Te są mniej awaryjne i wygodniejsze w obsłudze. Trzeba koniecznie podkreślić, że mechanizm ten jest szczelnie zamknięty. Dlatego nic się nie brudzi. Rower miejski można kupić z trzema biegami, ale występują też wersje pięcio- oraz siedmiobiegowe. Jeśli rower będzie wykorzystywany do jazdy po mieście, to trzy biegi w zupełności wystarczą. W związku z tym i ten szczegół należy ustalić samodzielnie i dokonać wyboru według indywidualnych potrzeb.

Dodatkowe wyposażenie

Kupując rower damska, trzeba zorientować się, czy ma on dodatkowe wyposażenie, a jeśli tak, to jakie. Przydać się może wiele rzeczy. Na przykład bagażnik albo chociaż koszyk na kierownicy. Należy zwrócić uwagę, czy rower został wyposażony w błotniki. Przydadzą się w deszczowe dni, ale i wtedy, kiedy na trasie pojawią się kałuże. Kolejna sprawa to oświetlenie. Lampki powinny znajdować się z przodu i z tyłu. Zwykle stopka i osłona łańcucha jest już w komplecie, ale warto dla pewności sprawdzić, czy tak faktycznie jest w konkretnym, wybranym modelu. Im więcej takich dodatków, tym jazda będzie przyjemniejsza.

Dobrze wybrany rower miejski dla kobiety (http://antymateria.com/produkt/rower-damka-kremowy/to nie tylko komfort z samej jazdy i związana z tym przyjemność, ale również pewność, że pojazd ten będzie służył przez wiele lat. Wybierając rower, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego jakość, sposób wykonania i wykończenia. Porządny sprzęt nie zawiedzie, nawet gdy trasa okaże się wyjątkowo trudna. Należy więc dobrze określić swoje oczekiwania, a następnie rozejrzeć się na rynku, by móc następnie dokonać właściwego, satysfakcjonującego wyboru. A wybór rowerów miejskich jest bardzo duży. Każda z pań znajdzie więc dla siebie idealny model, który będzie służył do jazdy dla przyjemności i w jakimś konkretnym celu.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki