Poradniki

Pozytywka na chrzest czyli niezapomniana pamiątka dla dziecka

Chrzciny dziecka to szczególny dzień dla całej rodziny. Każdy chce podarować dziecku wyjątkowy prezent, aby miało coś na lata. Co można podarować, aby miało symboliczne znaczenie, a jednocześnie zachwyciło dziecko? Zobaczmy jakie produkty biżuteryjne mogą się tutaj sprawdzić.

Pozytywka to oryginalny i uroczy prezent dla dziecka

Pozytywki to prezent w dawnym stylu. Nie znajdziemy ich teraz wiele na rynku, ale warto zwrócić na nie uwagę. Jeśli chodzi o oryginalność prezentu, to nie ma sobie równych. Delikatna, zachęcająca melodia sprawi dziecku dużą przyjemność i to już od niemowlaka. Do tego finezyjna baletnica z pewnością zainteresuje małe i większe dziecko. Pozytywka baletnica kojarzy nam się z kiedyś modnymi podarunkami. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykazać się oryginalnością i sprawdzić dziecku uroczy, muzyczny prezent. Może ona służyć jako przyjemna melodia dla maluszka, ale również jako ciekawa ozdoba pokoju dziecięcego, z akcentem na pokój dziewczynki. Dlaczego warto kupić pozytywkę na chrzest? Jest to nietuzinkowy i pięknie wykonany prezent, który ma wiele funkcji – jako prezent symboliczny np. na chrzest, muzyczna zabawka czy ozdoba pokoju dziecięcego. Filigranowa figurka baletnicy będzie idealna np. dla dziewczynki.

A może wybrać szkatułkę na biżuterię na chrzciny dla dziecka?

Jeśli dalej nie możemy się zdecydować co kupić dziecku na chrzest i nie podobają nam się szablonowe, popularne prezenty. Nie chcemy też dawać koperty z gotówką, bo wydaje się to trochę bezosobowe, to pięknym prezentem z gatunku ozdób i biżuterii, będzie tutaj szkatułka na biżuterię z pozytywką. To znowu prezent wielofunkcyjny, bo można dziecku gromadzić tam jakieś drobne prezenty typu biżuteria, a jednocześnie piękna melodyjka cieszy ucho malucha. Taka szkatułka pozwoli dziecku pamiętać o osobie bliskiej jego sercu. Dodatkowo, możemy kupić dziecku medalik na łańcuszku i schować właśnie w takiej szkatułce, co razem pięknie się komponuje i jest już naprawdę godnym uwagi, oryginalnym i pięknym prezentem. Możemy też wybrać pudełko z pozytywką, gdzie jest możliwość umieszczenia zdjęcia dziecka. Na samej górze fantazyjny miś doda uroku całości.

Czy na chrzciny kupujemy prezent drogocenny czy symboliczny?

To zależy jak i czy chcemy być zapamiętani. Osoby takie jak rodzice chrzestni, mogą wybrać obie opcje i jeśli chcą podarować dziecku prezent materialny, to dodać do niego ozdabianą pozytywkę. Z kolei osoby, które nie posiadają funduszy na drogie prezenty, mogą sprawić dziecku prezent symboliczny. Każdorazowo przy wyjątkowych okazjach, jak chrzciny, komunia czy ślub, trzeba szukać takich prezentów, które zachwycą symboliką, oryginalnością i przesłaniem, czegoś co wyróżnia się i zapada w pamięć. Jeśli chodzimy o chrzciny, to ich symbolika jest na tyle ważna, że trzeba szukać czegoś naprawdę specjalnego. Przyjęło się, że prezent na chrzciny zostaje z dzieckiem na lata i faktycznie, takich prezentów się nie oddaje czy wyrzuca, tylko przechowuje. Kiedyś można je pokazać dziecku i przypomnieć o osobie, która je podarowała. 

Wyjątkową srebrną biżuterię i zdobione pamiątki na różne okazje, można znaleźć w sklepie Srebropol. Szkatułki z pozytywkami, srebrna biżuteria, figurki dekoracyjne, srebrne zegarki i przedmioty z grawerem, to tylko niektóre z propozycji. Prezenty w dawnym stylu, trochę o stylistyce retro są zawsze modne, bo mają w sobie nutkę minionych czasów i wyróżniają się designem. Są w opozycji do typowych pozycji prezentowych, bez pomysłu, a jedynie służących za szybkie rozwiązanie dylematu co kupić na prezent. 

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki