Dom i mieszkanie

Pompy ciepła Vitocal – dostępne w sklepie internetowym Proterm!

Pompy ciepła są tymi urządzeniami, które z każdym rokiem cieszą się coraz to większą popularnością. Jest to alternatywa dla gazu i innych surowców, które ze względu na zawirowania geopolityczne uznawane są za niestabilne. Pompy ciepła wybierane są nie tylko do budynków nowych, ale także i tych modernizowanych. Według opinii ekspertów jednymi z lepszych są pompy ciepła Vitocal marki Viessmann. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

W jaki sposób działają pompy ciepła Vitocal?

Najprościej wytłumaczyć można zasadę działania pompy ciepła do działania lodówki. Z tym, że chodzi o odwróconą zasadę działania lodówki. Ciepło z powietrza czy gruntu jest wprowadzane ze środka na zewnątrz – w przypadku lodówki jest dosłownie odwrotnie.

Pompy ciepła Vitocal mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domów mieszkalnych, danych budynków, ale także i do ich chłodzenia. Jest to jeden z większych atutów tych urządzeń. Warto wspomnieć o tym, że pompy ciepła Viessmann z powodzeniem mogą być stosowane w domach modernizowanych, w których ogrzewanie oparte jest na kaloryferach, a także i do nowych domów, w których znajduje się ogrzewanie płaszczyznowe.

Pompy ciepła Vitocal przez ekspertów uznawane są za jedne z lepszych ze względu przede wszystkim na to, że idealnie potrafią pokryć zapotrzebowanie na ciepła wodę użytkową oraz komfort cieplny.

Energooszczędna technologia stosowana w pompach Viessmann

Pompy ciepła Viessmann zostały zaprojektowane w taki sposób, że każdy komponent działa w sposób energooszczędny. Sprężarka dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i właśnie w ten sposób utrzymuje temperaturę ogrzewania lub chłodzenia, a także i ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła często współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi, wykorzystują wytworzony przez instalację prąd na potrzeby swojej pracy. Właśnie w ten sposób można najbardziej zredukować koszty związane z energią.

Warto wspomnieć o tym, że pompy ciepła Vitocal można obsługiwać przy pomocy specjalnej aplikacji Vitotrol App. W ten sposób można z łatwością kontrolować pracę pompy oraz dostosować czas pracy urządzenia za pomocą telefonu.

Szeroki wybór pomp ciepła Viessmann znajduje się w ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm. W sklepie tym pompy Vitocal dostępne są w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Poza tym liczyć można na fachowe doradztwo, które jest nieocenione podczas procesu zakupowego.

You may also like

Leave a reply