Cegła rozbiórkowa to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Jest trwała, solidna i świetnie się prezentuje. Jakby tego było mało, pasuje niemal wszędzie. Doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie czy w sypialni, ale także w trudniejszych pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia. Moda na aranżacje z wykorzystaniem cegły z rozbiórki trwa w najlepsze, dlatego podpowiadamy jak i gdzie warto włączyć ją do wystroju swoich czterech ścian.
Płytki ceglane w sypialni
Sypialnia kojarzy się przede wszystkim z ciepłem domowego ogniska i relaksem. Nic zatem dziwnego, że architekci wnętrz, bardzo często sięgają w swoich projektach po płytki ceglane (https://e-ceglanafantazja.pl/) w odcieniu czerwieni. Dzięki nim pomieszczenie staje się bardziej przytulne i sprzyja odpoczynkowi.
Płytki ceglane w przedpokoju
Przedpokój to zdaniem wielu architektów bardzo “trudne” pomieszczenie. Pełni wiele różnych funkcji, a przy tym jest najczęściej dość mały i wąski. Jak zatem rozświetlić przedpokój i nadać mu nieco zabytkowego sznytu? Wystarczy położyć na ścianę płytki ceglane w odcieniach bieli lub szarości, a następnie zaimpregnować odpowiednim preparatem, który uchroni powierzchnię płytek przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami.
Płytki ceglane w łazience
Płytki ceglane z rozbiórki wbrew pozorom świetnie sprawdzają się w łazience jako element wystroju lub też w postaci całej ściany. W zestawieniu z innymi elementami i odpowiednimi dekoracjami, cegła z rozbiórki nadaje łazience nieco industrialnego, loftowego klimatu, który cieszy się w ostatnich latach niesłabnącym powodzeniem. Aby jednak cieszyć się piękną łazienką przez wiele lat bez potrzeby częstych remontów, płytki ceglane zaraz po montażu należy zaimpregnować specjalnym preparatem, który uchroni je przed działaniem wilgoci oraz dużymi amplitudami temperatur.
Płytki ceglane w kuchni
Podobnie jak łazienka, kuchnia należy do tych “trudniejszych” i bardziej wymagających pomieszczeń, jeśli chodzi o kwestię doboru materiałów wykończeniowych. Ze względu na specyficzne warunki jakie panują w tej części domu, płytki ceglane na ścianie w kuchni również trzeba dobrze zabezpieczyć przed zapaleniem oraz działaniem wilgoci i wysokich temperatur. Właściwie zaimpregnowana cegła wymaga tylko podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym regularnego wycierania zwilżoną ściereczką. Płytki ceglane sprawdzą się szczególnie w kuchni urządzonej w minimalistycznym stylu skandynawskim lub w przytulnej aranżacji rustykalnej.
Płytki ceglane od renomowanych dostawców
Decydując się na zakup płytek ceglanych, warto pamiętać, że tylko materiał od sprawdzonego dostawcy będzie nam służył w dobrym stanie przez następne lata. Oryginalne płytki z cegły rozbiórkowej pochodzą z budynków wzniesionych jeszcze w XIX lub na początku XX wieku. Są zatem nie tylko solidne i bardzo wytrzymałe, ale mają tak zwaną “duszę”. Dzięki temu nadają każdemu pomieszczeniu nieszablonowego charakteru i nieco zabytkowego sznytu.