E-biznes

Nowości na rynku usług bankowych

Czy lubisz nowości? Wielu z nas korzysta z powiadomień na listach mailingowych oraz subskrypcji, które dają znać, czy na rynku pojawi się coś innego niż dotychczas. Nie inaczej wygląda sprawa z giełdą elektronicznych aktywów i walut. Ostatnim krzykiem nowoczesnej bankowości są niezwykłe instrumenty płatnicze. Kryptowalutowe karty płatnicze, bo o nich mowa, to  urządzenia, które jeszcze do niedawna nikomu się nie śniły.

Nowe wydanie bankowości

Wszyscy, którzy od jakiegoś czasu cieszą się przygodą z kryptowalutami i inwestują właśnie na tym rynku zauważają, że decyzje o zakupie bądź sprzedaży aktywów we właściwym czasie, dają ogromne zyski. Coraz więcej internetowych sklepów i portali usługowych umożliwia zarejestrowanym użytkownikom płatność w walucie innej niż standardowe środki płatnicze. Właśnie w takim przypadku, gdy dysponujemy na koncie BitCoinem, mogą przydać nam się nowe osiągnięcia techniki: Kryptowalutowe karty płatnicze. Dzięki nim możemy dokonywać płatności w najróżniejszych opcjach. Gdy na koncie zgromadziliśmy odpowiednią ilość aktywów, wystarczy przyłożyć kartę do czytnika i wpisać PIN. Cała transakcja jest bezpieczna i szyfrowana w podobny sposób, jak to ma miejsce w przypadku usług banków tradycyjnych.

Wystawca i właściciel karty

Kryptowalutowe karty płatnicze zyskują coraz większą popularność, szczególnie wśród młodych inwestorów, którzy są otwarci na nowe, innowacyjne technologie. Kto jednak jest wystawcą, a co za tym idzie, właścicielem takiej karty? Wiele z dostępnych na rynku instrumentów finansowych jest wydawanych i obsługiwanych przez giełdy kryptowalut. Największe z nich, jak na przykład Binance, od jakiegoś czasu proponują swoim użytkownikom zamówienie specjalnej karty. Dzięki niej transakcje są bezpiecznie, a klient ma dostęp do pełnej historii oraz wyciągów ze swojego konta. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Posiadanie całego portfela kryptowalut w kieszeni i możliwość dokonywania bezpiecznej płatności u wielu pośredników – niejeden o tym marzy. 

Oczywiście większość tradycyjnych, uniwersalnych czy narodowych banków w dalszym ciągu wzbrania się przed zastosowaniem nowoczesnej technologii. Dlaczego? Być może boją się utraty zysków lub kontroli, wszak kryptowalutami można handlować niemal w pełni anonimowo. Mamy jednak nadzieję, że rekiny świata finansowego zmienią swoje podejście i z większym zrozumieniem podejdą do kwestii walut cyfrowych. 

Liczba ich zwolenników wciąż rośnie, a dedykowane im karty płatnicze z pewnością sprawią, że te nowoczesne środki płatności zyskają poczesne miejsce w opinii społeczeństwa. Nie czekaj i zamów swoją kartę jak najszybciej!

You may also like

1 Comment

  1. Banki bankami, lecz z pewnością jak nie trzeba to lepiej nie brać. Wziąłem dotacje PUP na własny biznes i staram się żyć bez kredytów.

Leave a reply

More in E-biznes