Dom i mieszkanie

Nowoczesne szafki pod telewizor – zalety i rodzaje

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadaczami odbiorników telewizyjnych byli tylko nieliczni szczęśliwcy. Dziś trudno wyobrazić sobie mieszkanie, w którym brakowałoby tego elementu wyposażenia. Tak jak zmieniała się budowa i mechanizm telewizora, na przestrzeni lat zmieniały się także elementy jego eksponowania. Ciężkie i masywne komody, na których ustawiano kiedyś odbiorniki, zastępują dziś nowoczesne i designerskie szafki. Jak dobrać mebel do wnętrza i jakie przypisuje mu się zalety?

Szafki pod telewizor – jakie wybierać?

Meble pod odbiorniki telewizyjne pozwalają na estetyczne zakamuflowanie okablowania telewizorów. Często oprócz samego ekranu dysponujemy również różnego rodzaju dekoderami czy dodatkowymi głośnikami, które pozwalają na lepszy odbiór dźwięku i obrazu. Odpowiednio dobrana szafka z powodzeniem pomieści wszystkie urządzenia elektroniczne.

Nowoczesne style wnętrz charakteryzują się minimalizmem i prostotą. Niewielka ilość mebli pozbawia nas miejsca na przechowywanie różnych drobiazgów. Mała szafka pod telewizor oprócz swojego głównego przeznaczenia może zapewnić wówczas miejsce do przechowywania płyt czy innych bibelotów.

Meble RTV a rodzaj wnętrza

Urządzając wymarzone mieszkanie, chcemy, aby każdy, nawet najmniejszy element współgrał z koncepcją upatrzonego stylu architektonicznego. Oczywiście sam wygląd to nie wszystko. Równie istotne są jakość i funkcjonalność mebli. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie szafka zostanie wykonana z jak najlepszych materiałów, sprawdź asortyment sklepu https://zona-design.pl/meble/stoliki-tv/. Szeroka gama produktów od wiodących europejskich producentów pozwoli na dobranie mebla do każdego rodzaju pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy w Twoim mieszkaniu przeważają meble szklane, drewniane czy w stylu modernistycznym, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Zalety szafek i stolików telewizyjnych

Wybierając mebel od zaufanych producentów, możesz mieć pewność, że posłuży Ci on przez lata. Dodatkowo im lepsza jakość mebli, tym lepszy efekt wizualny. Szafki pod telewizor nie zabierają dużo miejsca, a mimo to zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania. Meble telewizyjne umożliwiają także łatwy dostęp do sprzętu, dzięki temu możesz bez problemu utrzymać go w czystości. Montaż telewizora na szafce pozwoli też na łatwiejsze przemeblowanie mieszkania w przyszłości. Jeśli kiedyś zmienisz koncepcję pomieszczenia, będzie Ci znacznie łatwiej przenieść sprzęt wraz z meblem, niż demontować uchwyt telewizora ze ściany i wywiercać nowe otwory do jego ponownego umocowania.

Rodzaje szafek pod telewizor

Tradycyjne szafki pod telewizor możesz zastąpić nowoczesnymi podwieszanymi lub narożnymi półkami RTV. Pierwsza opcja wygląda efektownie, a do tego ułatwia sprzątanie znajdujących się pod nią zakamarków. Opcja narożna sprawdzi się idealnie w salonach o małym metrażu, ponieważ zapewni wykorzystanie przestrzeni, którą zazwyczaj trudno zagospodarować. Fani niebanalnych rozwiązań wizualnych mogą wybierać także spośród szafek wyposażonych w dodatkowe oświetlenie, które będzie dopełniającym elementem dekoracyjnym wnętrza.

You may also like

Leave a reply