Poradniki

Normobaria – na poprawę zdrowia i urody

To nowoczesna terapia tlenowa wykonywana w specjalnych komorach normobarycznych. Panujące w nich odpowiednie warunki wspomagają naturalne procesy zachodzące w organizmie ludzkim. Dzięki temu ta nieinwazyjna metoda może wspomagać poprawę Twojej kondycji, zdrowia oraz urody. Dlaczego normobaria ma tak pozytywny wpływ na ciało ludzkie i kiedy warto z niej skorzystać? Podpowiemy w tym artykule.

Jak działa komora normobaryczna?

Komora normobaryczna została opracowana na podstawie wieloletnich badań efektów i działania hiperbarii. W odróżnieniu od komory hiperbarycznej, przebywając w komorze normobarycznej, oddychasz nie czystym tlenem a specjalnie opracowaną mieszanką gazów, która jest lepiej dostosowana do potrzeb Twojego organizmu. Zawiera ona dwa razy wyższe stężenie tlenu niż w zwykłym powietrzu, około 40%, więcej dwutlenku węgla do 2%, oraz od 10 do 20 tysięcy razy więcej wodoru między 0,5% do 1%, które są lepiej przyswajalne przez organizm dzięki podwyższonemu w komorze ciśnieniu.

Komora normobaryczna https://lifechamber.pl/ we Wrocławiu obsługiwana jest przez doświadczony personel, który dokładnie monitoruje warunki w niej panujące i jest w stałym kontakcie z osobami podczas terapii.  Jakie korzyści dają sesje w komorze tlenowej? Warto sprawdzić samemu.

Terapia tlenowa dla zdrowia i urody Twojej skóry

Terapia tlenowa w komorze normobarycznej to doskonałe wsparcie dla zdrowia Twojej skóry. Wyższe stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a wysokie stężenie tlenu umożliwia lepsze utlenienia krwi. Dzięki temu dociera ona nawet do najmniejszych naczyń włosowatych Twojego organizmu oraz miejsc o słabym ukrwieniu. Dodatkowo podwyższone ciśnienia panujące w komorze ułatwia rozpuszczenie się tlenu we krwi, osoczu, oraz innych płynach ustrojowych. Zwiększona ilość tego pierwiastka działa stymulująco na produkcję kolagenu oraz  pobudza komórki skóry właściwej do namnażania. Sesje w komorze normobarycznej mają działanie anti-aging, a skóra po nich jest bardziej elastyczna i ma zdrowszy wygląd.

Warto podkreślić, że tlenoterapia może być skutecznym wsparciem przy terapiach zaburzeń dermatologicznych, oraz wspomaga procesy regeneracyjne po zabiegach medycyny estetycznej i utrzymuje ich efekty na dłużej.

Normobaria na poprawę kondycji

Wysokie stężenie tlenu wpływa pozytywnie nie tylko na poprawę wyglądu skóry, lecz również na poprawę Twojej sprawności fizycznej. Zwiększona ilość tlenu w komórkach mięśniowych umożliwia większą produkcję energii potrzebną przy wysiłku fizycznym. A dodatkowo poprawia Twoją wydajność i wytrzymałość.

Terapia w komorze normobarycznej jest również szczególnie zalecana osobom, które chcą wrócić do formy po przebytej kontuzji i wymagają rehabilitacji sportowej. Wyższe ciśnienie i stężenie tlenu panujące w komorze normobarycznej ułatwia absorpcję tlenu przez Twój organizm, co stymuluje szpik kostny do produkcji komórek macierzystych oraz przyspiesza proces gojenia ran. Skraca się więc okres rekonwalescencji, a dodatkowo wzmacnia ciało, przygotowując go na nowe wyzwania.

Terapia tlenowa przynosi wiele pozytywnych efektów, między innymi:

·         Zmniejsza obrzęki powstałe w wyniku urazu;

·         Skraca czas rekonwalescencji;

·         Przeciwdziała procesowi „zakwaszenia mięśni” po intensywnych treningach;

·         Poprawia wydolność organizmu.

Jak komora baryczna wspomaga nasz umysł?

Terapia tlenowa w komorze normobarycznej to również doskonała opcja dla tych, którzy szukają sposobu na wyciszenie, relaks a przede wszystkim poprawę koncentracji i zdolności poznawczych. Mózg jest niezwykle wrażliwi na niedobory tlenowe, które mogą powodować nie tylko obniżenie jego wydolności, ale również liczne problemu neurologiczne. Przekonać się mogą o tym osoby, które po przejściu COVID-19 borykają się z problemem mgły mózgowej, objawiającej się dezorientacją, problemami z pamięcią i koncentracją.

Wysokie stężenie tlenu we krwi oraz w płynie mózgowo-rdzeniowym poprawia jako wchłanialność również w komórkach nerwowych mózgu, poprawiając jego wydolność. Dzięki temu procesy regeneracji i odbudowy połączeń nerwowych są znacznie szybsze. Co więcej, specjalne warunki panujące w komorze poprawiają koncentrację oraz procesy pamięciowe, dzięki czemu łatwiej się przygotować np. do trudnych egzaminów.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki