Wbrew oczekiwaniom ekspertów Legia Warszawa zdołała zdobyć tytuł wicemistrza Polski w sezonie 2022/23. Pomimo przyjścia nowego trenera oraz wstydliwego występu w zeszłym roku klub ze stolicy dominował większość rywali w lidze. W artykule staramy się ocenić sezon w wykonaniu Legii.

Przyjście Kosty Runjaicia

Wydawać by się mogło, że fatalna postawa legionistów w zeszłym sezonie w połączeniu z przyjściem nowego trenera nie daje szans na walkę o najwyższe cele. Mało tego, sam trener oraz wielu specjalistów wróżyło Legii zakończenie rozgrywek poza podium tabeli Ekstraklasy. Jak wiemy, stało się zupełnie inaczej, a nowy szkoleniowiec klubu ze stolicy odmienił grę tego zespołu. Drużna z Warszawy stała się solidna w defensywie i groźna w ofensywie. Przy trenerze zaczęli się rozwijać tacy gracze jak Nawrocki, Ślisz, Rosołek i Tobiasz. Ponadto, doskonałą formę prezentował Portugalczyk Josue, który bez cienia wątpliwości był najlepszym środkowym pomocnikiem w naszej lidze.

Doskonała gra na polskim podwórku

Dzięki pracy Kosty Runjaicia oraz jego sztabu wizja przyjazdu na Łazienkowską przestała wzbudzać uśmiechy na ustach przeciwników. Nowy trener sprawił, że Legia stała się więcej niż solidną ekipą zarówno w meczach u siebie, jak i na wyjazdach. Pomimo tego trzeba zaznaczyć, że ekipa z Warszawy wykorzystała grę rywali w Europie. Lech Poznań gubił znacznie więcej punktów z powodu konieczności występowania na kilku frontach. Według opinii wielu ekspertów tylko to sprawiło, że Legia znalazła się przed Kolejorzem. Oczywiście nie jest to argument ujmujący zasług piłkarzy Legii, ale to dopiero przyszły sezon zweryfikuje, która z drużyn radzi sobie lepiej z graniem w lidze oraz Europie. Ponadto, należy podkreślić olbrzymi sukces ekipy z Łazienkowskiej, która sięgnęła po puchar Polski. Sama jakość gry w finale przeciwko Rakowowi pozostawała wiele do życzenia, ale koniec końców liczy się puchar ozdabiający klubową gablotę.

Przeczytaj także:

https://gryfinska.pl/artykul/czy-lech-powtorzy-pucharowy-sukces-w-przyszlym-sezonie

Podsumowani sezonu i prognozy na przyszłość

Sezon 2022/23 w wykonaniu Legii należy oceniać pozytywnie. Po raz pierwszy od wielu lat ekipa z Warszawy przystępowała do rozgrywek w roli kopciuszka, a pomimo tego pokazała bardzo dużą jakość. Pomimo tego, że Legia wzbudza niechęć wśród wielu kibiców w kraju, to taki stan rzeczy trzeba przyjmować z zadowoleniem. Silna Legia oznacza jeszcze silniejszą ligę, co przekłada się lepszymi występami naszych drużyn w Europie. Ponadto, mamy nadzieje, że ekipa z Warszawy dołączy do Lecha i zaprezentuje wszystko co najlepsze w Lidze Konferencji. Na koniec warto się zastanowić czy za rok Legia ma szansę na powtórzenie dobrego wyniku. Wydaje się, że tak, o ile klub nie pożegna się ze zbyt dużą ilością graczy. Kluczowa kwestia to zatrzymanie Josue lub sprowadzenie na jego miejsca wartościowego zastępcy. Ponadto, zarząd musi zakontraktować konkretnego lewego obrońcę, który wypełni lukę pod Mladenovicu, który odszedł do Grecji. Poza tym klub powinien zainwestować w szerszą kadrę, ponieważ gra na kilku frontach z zaledwie 13-14 jakościowymi zawodnikami nie przyniesie pozytywnych efektów.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki