E-biznes

Legendy F1 – Michael Schumacher i Prost

Formuła 1 to cykl prestiżowych wyścigów samochodowych. Dyscyplina ta została zapoczątkowana w Europie, a obecnie organizowana jest w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i w Azji. Podczas 70-letniej historii cyklu, na kartach F1 zapisało się wielu wspaniałych i utytułowanych zawodników. Jednym z najbardziej znanych jest Niemiec – Michael Schumacher. Warto także wspomnieć o Alainie Proście z Francji.

M. Schumacher – legenda F1 z Niemiec

Michael Schumacher to niemiecki kierowca wyścigowy, który z przerwami od 1991 roku do 2012 brał udział w mistrzostwach świata Formuły 1. Schumacher jest uznawany za jednego z najlepszych kierowców F1, aż siedem razy uzyskał tytuł mistrza świata. Warto wspomnieć, że Niemiec jest posiadaczem wielu rekordów, m.in. posiada najwięcej tytułów mistrza świata, najwięcej zwycięstwo w poszczególnych zawodach, najszybciej okrążył tor, a także wygrał najwięcej wyścigów w jednym sezonie. Nie można zapomnieć o tym, że w 2002 roku, Schumacher został jedynym kierowcą, który wszystkie zawody w cyklu ukończył na podium. Według oficjalnej witryny F1 Michael Schumacher, według statystyk jest najlepszym kierowcą bolidów w historii. Z resztą miało też to odzwierciedlenie w kursach bukmacherskich podczas zawodów z cyklu Grand Prix F1, w których startował Niemiec. Legalni bukmacherzy stawiali Schumiego w gronie faworytów do zwycięstwa w prawie każdym pojedynku, w którym brał udział.

Schumacher podczas swojej bogatej kariery był zaangażowany w wiele kontrowersyjnych wydarzeń, jak np. kolizje czy niebezpieczna jazda. W 2013 roku Niemiec uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach. Podczas zjazdu upadł i uderzył głową o kamień. Mimo, że prędkość była niewielka, a Schumacher miał założony kask, uległ poważnym obrażeniom głowy. Przebywał on przez długi czas w śpiączce, a następnie przeszedł intensywną rehabilitację.

Alain Prost – Profesor Formuły 1

Kolejną niekwestionowaną legendą F1 jest Alain Prost. Ten francuski kierowca jest uznawany za jedno z najbardziej utytułowanych pracowników. Jego kariera rozpoczęła się w 1980 roku i trwała do 1993 roku. W tym czasie aż 51 razy zwyciężył Grand Prix i czterokrotnie został posiadaczem tytułu Mistrza Świata. W trakcie kariery był częścią zespołów: Ferrari, Williams, Renault oraz McLaren.

Za swoje niebywałe osiągnięcia na torze Formuły 1, Prost został laureatem wielu odznaczeń np. Legii Honorowej, Orderu Imperium Brytyjskiego, czy Orderem Krzyża Południa.

Warto zaznaczyć, że w trakcie swojej kariery Alain Prost posługiwał się wieloma przydomkami, które zostały mu nadane w kontekście sukcesów. Został nazwany „The Professor”, „Fast  Son of a Bitch”, „The King of Rio”, a także „The Calculator”.

Zarówno Michael Schumacher jak i Alain Prost, to bez wątpienia jedni z najbardziej znaczących i utytułowanych zawodników w historii Formuły 1. Obydwoje przyczynili się do rozwoju dyscypliny i za ich przykładem, wiele młodych osób zaczęło trenować F1. Każdy kibic formuły z pewnością dobrze zna te postacie, a szczególnie typerzy, którzy obstawiają F1 u bukmacherów internetowych.

You may also like

Leave a reply

More in E-biznes