E-biznes

Kurtka zimowa dla dziecka – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

kurtki dla dziecka

Szukasz kurtki zimowej dla swojego dziecka? W takim razie koniecznie dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru. Niedobrze byłoby kupić model, który nie spodoba się dziecku albo po prostu nie sprawdzi się w swojej roli. Przydatne wskazówki znajdziesz w naszym artykule.

Kurtka dla dziecka – czym się kierować?

Wybór kurtki dla dziecka pozornie nie jest trudny, jednak okazuje się, że o pomyłki całkiem łatwo. Bywa nawet, że noszenie źle dobranej kreacji kojarzy się dziecku z koszmarem. Wtedy można już mówić o pieniądzach wyrzuconych w błoto. Jak tego uniknąć? Istnieją 4 podstawowe rzeczy, które trzeba mieć na uwadze: styl kurtki, jej grubość, jakość wykonania oraz rodzaj fasonu.

Styl

Ten aspekt jest z jednej strony najłatwiejszy, z drugiej może okazać się największym wyzwaniem. Wymaga też współpracy z dzieckiem, bo kurtkę należy dobrać do upodobań przyszłego właściciela. To prawda, niektóre modne fasony mogą się nam, rodzicom nie podobać, ale chodzi przecież o kurtkę dla dziecka, nie rodzica. Warto zatem zorientować się, w jakich ubraniach gustuje nasza pociecha.

Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź, co jest aktualnie trendy w modzie dziecięcej. Podpowiemy, że tego roku królują zwłaszcza modele z dużym, miękkim futerkiem. To efektowny dodatek, który powinien rzucać się w oczy. Futerko może znajdować się np. na głębokim kapturze, rękawach lub przy zapięciu.

Grubość

Jak wiadomo, kurtka zimowa musi być ciepła. To w końcu jej główne zadanie. Przy wyborze należy więc wziąć pod uwagę jej grubość, przy czym nie zawsze faktyczna grubość tj. w centymetrach daje największą gwarancję ciepła. Tak naprawdę za termoizolację odpowiada przede wszystkim rodzaj materiału. Polecane są ciepłe, naturalne wypełniacze typu wełna, puch i pierze. Sztuczne zamienniki również dobrze się sprawdzą, chociaż warto brać pod uwagę, że wypełnienie syntetyczne może sprzyjać przegrzaniu się.

Jakość

O tym, jak będzie się sprawdzać kurtka dla dziecka, decyduje również jej jakość i tutaj warto być bezkompromisowym. Odradzamy zakupy w niesprawdzonych sklepach, zwłaszcza jeśli niemożliwe jest zweryfikowanie renomy producenta. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę to, czy sklep jest polski. Rodzime firmy przykładają zazwyczaj większą wagę do jakości od tych zagranicznych, bo nie prowadzą produkcji masowej.

Fason

Kurtka na zimę dla dziecka powinna być w odpowiednim fasonie. Oznacza to, że po pierwsze, musi zapewniać ciepło, a po drugie – musi być adekwatny do wieka dziecka. Odradzamy odważne, kuse kroje, które nie zasłaniają nerek i dekoltu. Są to niepraktycznie i nieprzemyślane modele. Radzimy wybór fasonów o długości co najmniej do pupy np. w typie płaszczy.

You may also like

Leave a reply

More in E-biznes