Edukacja i kariera

Kurs na pilota drona czy na pilota szybowca? Który wybrać?

kurs na pilota drona

W przypadku zainteresowania przestworzami dobrze zastanowić się nad wyborem między tymi dwoma rodzajami. Niektórzy lękają się bezpośrednio latać jakimkolwiek samolotem, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie dron. Dla pragnących większych wrażeń warto rozważyć zrobienie licencji na pilota szybowca.

Dla kogo kurs na pilota drona?

Kurs dla operatora drona, który można np.: znaleźć pod tym linkiem: https://osl.azl.pl/project/kurs-drony-licencja-uavo-vlos-bvlos/

Zaleca się w kilku przypadkach:

  1. Jeśli uwielbia się przestworza i pragnie podziwiać widoki. Latanie dronem pozwala na zachwycanie się widokami, a także pokazywanie nagranych filmów z kamery. Licencja pilota jest wymagana, aby latać w miejscach, gdzie mogą, to robić jedynie osoby z odpowiednią wiedzą.
  2. Dla osób, które pragną brać udział w zawodach wyścigowych. Osoby, które chcą profesjonalnie latać takim dronem, a tym bardziej rywalizować z innymi najlepiej, aby posiadały licencję. W przypadku latania dronami o wadze powyżej 2kg niestety potrzebna jest licencja. Bez niej nie można wziąć udziału
  3. Dla osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności przestrzenne. Latanie takim dronem wymaga nie lada zwinności oraz refleksu. Poza tym jest to świetny kurs dla osób, które chciałyby w przyszłości rozwinąć się w branży marketingowej. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze ujęcia kręci się z powietrza. Sprzedaż takich nagrań pozwoli na szybkie nadrobienie wydanych pieniędzy.
  4. Dla operatorów, którzy będą potrzebni w firmach. Już teraz coraz częściej można natrafić na oferty pracy, w których wymagana jest licencjat pilota. Dzięki temu można załapać pracę na pełen etat jako np.: specjalista do spraw fotogeometrii. A jeśli ktoś interesuje się programowaniem lub informatyką, to łatwo możesz wdrożyć się w świat specjalistów do budowania takich systemów.

To oczywiście kilka propozycji. W niedalekiej przyszłości całkiem możliwe, że drony będą służyły jako kurierzy. Wtedy zapotrzebowanie na pilotów wzrośnie. Taka praca mogłaby być wykonywana zdalnie, a jeszcze ile przy tym zabawy.

Dla kogo kurs na pilota szybowca?

Dla osób, które poszukują mocnych wrażeń. Nie da się ukryć, że aby przejść lot szybowcem, należy ukończyć część teoretyczną, zanim przejdzie się do praktyki.

Po przejściu części teoretycznej, którą można przejść za pomocą platformy e-learningowej np.: na tej stronie: https://osl.azl.pl/project/kurs-szybowcowy-spl-szkolenie/

Przechodzi się do części praktycznej, gdzie dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa. Jest to około 15 godzin latania. Warto wiedzieć, że jest to praktyka, która trwa ciągiem.

Już nawet kilka dni przerwy mogą spowodować ogromny spadek umiejętności. Każdorazowy spadek formy może się odbić na otrzymaniu licencji.

Kto powinien zrobić kurs na pilota szybowca?

  1. Osoby, które uwielbiają spokój, a zarazem piękne widoki. W szybowcu zazwyczaj jesteśmy sami, w związku z czym można liczyć tylko na siebie. Jeśli widok z lotu samolotem zapiera dech w piersiach, to lot szybowcem pod tym względem, jest o wiele lepszy. Pokaźne góry, miasto z lotu ptaka. To wszystko można podziwiać w czasie rzeczywistym, a nie tylko na obrazie telewizora.
  2. Dla osób, które pragną poszerzyć swoje umiejętności rozpoznawania terenu. Warto również wziąć pod uwagę, że lot takim szybowcem jest wart swojej ceny. Szczególnie jeśli szkolenia można odbywać przed 18 rokiem życia! Takie kursy świetnie rozwiną mózg nastolatka, co również tyczy się dla dorosłego. Dodanie do kolekcji swoich umiejętności.
  3. Dla osób, które pragną wystąpić w imprezach z pokazem lotniczym. W takim wystąpieniach nie tylko mogą brać udział piloci innych samolotów czy helikopterów. Dodatkowym atutem może być chęć zarobku w tym kierunku.

Nie jest to zamknięta lista, jednak warto rozważyć, która opcja jest lepsza. Zważywszy na swoje priorytety i zainteresowania. Lot dronem bardziej przypada osobom młodym, natomiast lot szybowcem jest niezwykły dla osób starszych.

You may also like

Leave a reply