Kredyty i pożyczki

Kredyt gotówkowy – czym jest i kto może się o niego ubiegać?

Potrzebujesz szybko gotówkę, bo chcesz sfinalizować ważne dla siebie zakupy. Na ratunek przychodzą właśnie kredyty gotówkowe, które są oferowane przez banki. W dobie internetu, taki kredyt można uzyskać bez wychodzenia z domu. Wszystkie banki, działające w Polsce, mają własne strony internetowe. To tam możesz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Gdy zapadnie pozytywna dla Ciebie decyzja, pieniądze otrzymasz na internetowe konto bankowe. Gdy złożysz wniosek o uzyskanie kredytu gotówkowego, bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i następnie przygotuje dla Ciebie ofertę takiej pożyczki.

Jak już wyżej napisałem, wniosek można złożyć online, lecz istnieje możliwość wybrania się do naziemnego oddziału banku i tam można porozmawiać z ekspertem o warunkach kredytu gotówkowego. Wniosek dla uzyskania kredytu składa się z naszych danych, informacji o zobowiązaniach – jeśli takie posiadasz, Twoich dochodach, a także przedstawiasz w nim własną sytuację majątkową. Do wniosku koniecznie trzeba dołączyć zaświadczenie o zarobkach.

Banki respektują różne źródła dochodu – również osób, które zarabiają w oparciu o umowę zlecenie. Dodatkowo bank, w którym starasz się o pożyczkę gotówkową, sprawdza Twoją historię kredytową. W bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) znajdują się informacje o obecnych kredytach, które posiadasz, ich historii oraz o spłacanych kredytach z przeszłości. Pozytywny wpis w BIK-u jest niezwykle istotny dla osoby, która stara się o kredyt gotówkowy. W przypadku, gdy jesteśmy klientem danego banku, procedura uzyskania kredytu może być o wiele prostsza.

Dlatego gdy potrzebujesz pilnie kredytu gotówkowego, warto się zastanowić nad wzięciem go w banku, w którym od dłuższego czasu masz konto. To może znacznie polepszyć Twoją sytuację. Trzeba również wziąć pod uwagę wysokość kwoty, jaką chcesz pożyczyć od banku. Ważne jest aby raty były dopasowane do wielkości osiąganych dochodów. Przecież nie chcesz znaleźć się w pułapce kredytowej, gdy okaże się, że wysokość rat będzie zbyt wysoka i nie będziesz w stanie spłacać kredytu. Koniecznie przemyśl decyzję i oceń samodzielnie warunki kredytu!

You may also like

Leave a reply