Dom i mieszkanie

Kino domowe na kredyt – jaki sprzęt wybrać aby cieszyć się dobrą jakością dźwięku i obrazu?

Choć kino domowe kojarzy się głównie z obrazem, czyli telewizorem lub sprzętem do odtwarzania i nagrywania filmów, a sama definicja zakłada, że jest to sprzęt audio – wideo, to liczmy się z tym, że głównie w zestawach kina domowego znajdziemy urządzenia poprawiające jakość dźwięku, a nie obrazu. Żeby stworzyć profesjonalne kino w mieszkaniu musimy zatem posiadać odpowiednie nagłośnienie, dobry telewizor i ewentualnie odtwarzacz DVD/Blu-ray. Ceny głośników zaczynają się już od 200 zł, telewizor 50 calowy znajdziemy za około 1400 zł, więc koszt nie jest duży. Pamiętajmy jednak, że chcąc uzyskać jakość kinową, musimy zapłacić nieco więcej.

Kino domowe na kredyt

Dobry sprzęt niezbędny do stworzenia kina domowego kupimy już do kwoty 15 000 zł. W zależności od wybranych produktów, marek, liczebności głośników ten koszt może być mniejszy, ale jakość i tak będzie satysfakcjonująca. Nie mniej jest to zazwyczaj wydatek, którego nie zakłada budżet domowy, dlatego mamy co najmniej dwie możliwości finansowania. Pierwszą są raty, z których możemy skorzystać nawet podczas zakupów online. Innym rozwiązaniem jest pożyczka. Decydując się na raty oferowane przez sklep zazwyczaj nie mamy możliwości wyboru oferty. Sklep współpracuje z jedną czy dwiema instytucjami finansowymi i nie bardzo jest tutaj przestrzeń do negocjacji. Sprawdzając rankingi pożyczek, między innymi tutaj: https://www.bankier.pl/smart/pozyczka-15-tysiecy-z-niska-rata, możemy znaleźć ofertę z najniższym RRSO, z minimum formalności oraz z możliwością wnioskowania bez wychodzenia z domu. Zanim jednak podejmiesz decyzje o finansowaniu kina domowego, podpowiemy jaki sprzęt jest godny uwagi.  

Dźwięk

Żeby znaleźć odpowiedni sprzęt, z którego będziemy zadowoleni, musimy wiedzieć jakie mamy opcje do wyboru i co oferują zestawy kin domowych. W skład najwyższych pakietów wchodzą: głośniki przednie, głośnik centralny, głośniki tylne efektowe, boczne efektowe, subwoofer oraz głośniki sufitowe. Zestawy głośników znajdziemy bardzo często opisane w następujący sposób: 5.1, 7.1 i 9.1. Im wyższa liczba z przodu, tym więcej różnego rodzaju głośników w zestawie. Cały komplet sprzętu odpowiada za odpowiednie doznania dźwiękowe, nie wygląda to tak, że ze wszystkich głośników jednocześnie wydobywają się te same dźwięki. Kino domowe ma za zadanie stworzyć idealny rozkład dźwięków, które będą otaczać użytkownika, a nie tylko potęgować głośność. Dlatego np. głośnik centralny jest odpowiedzialny na emisję dialogów, głośnik efektowy za muzykę i efekty dźwiękowe w tle, a subwoofer za uderzenia.

Godnym polecenia producentem kina domowego jest Teufel. Urządzenia są nie tylko dobre jakościowo, ale też atrakcyjne pod kątem wyglądu, a przestrzał cenowy w zależności od zestawu jest spory, co czyni markę producentem na każdą kieszeń. 5 głośników dwudrożnych, satelitarnych kupimy już od kwoty 2600 zł, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na bardziej zaawansowane rozwiązania jak LT 4 Surround AVR „5.1 Set L” w cenie 8 549 zł. Cena zestawów zależy nie tylko od ilości głośników, ale także od wykonania i zastosowanych rozwiązań technologicznych, dlatego decydując się na droższy sprzęt warto sprawdzić z jakiego materiału został zrobiony lub czy możemy łączyć się z nim przez WI-FI i bluetooth.

Sprzętem, który również dostarczy nam wysokich jakościowo dźwięków podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki jest Zestaw LG BH9540TW w cenie około 3200 zł. W pakiecie znajdziemy 6 kolumn dźwiękowych z czego 4 wysokie, co spotęguje moc dźwięków, nagłośnienie i wielokierunkowe rozprzestrzenianie się fal dźwiękowych po pomieszczeniu. Sprzęt został wyposażony między innymi w WI-FI, bluetooth, sterowanie zestawem za pomocą aplikacji oraz nagrywarkę. Kolumny tylne są bezprzewodowe, a więc pozwolą nam zminimalizować ilość kabli. Nie można też przejść obojętnie wobec wyglądu głośników, które otrzymały nagrodę Red Dot Awards stając się „Oscarem designu”. Minimalistyczne wykończenie, opływowe kształty i srebrno – czarna kolorystyka odnajdą się w każdej przestrzeni ciesząc oczy i uszy.

You may also like

Leave a reply