Poradniki

Jak zadbać o swoje dłonie i paznokcie? Paznokcie Sosnowiec Zagórze

paznokcie - Sosnowiec Zagórze

„Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci, kim jesteś”. To powiedzenie niesie w sobie wiele prawdy. To, jak wyglądają nasze dłonie, bez wątpienia świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi – jaką pracę wykonujemy czy dbamy o siebie w odpowiedni sposób, czy lubimy ekstrawagancję, dodatki i biżuterię – jeśli tak to jaką. Bez wątpienia pięknie i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jak zadbać o dłonie i paznokcie, by były zawsze w dobry stanie? Odpowiedzią może być wizyta w salonie – paznokcie Sosnowiec Zagórze.

Odstaw niszczącą chemię

Pierwszym i bodajże najważniejszym krokiem do zachowania pięknych dłoni i paznokci to rezygnacja z używania agresywnej chemii. Aby umyć talerze lub odświeżyć zlew w kuchni, czy też umywalkę w łazience nie potrzebujesz najsilniejszych detergentów na rynku. Postaw na naturalną chemię z linii eko. Pamiętaj też, że rozcieńczony produkt w butelce z podajnikiem będzie tak samo skuteczny, jak kropla koncentratu wylana na talerz. Twoje ręce podziękują Ci za ten gest, a talerze czy armatura i tak będą czyste. Wszelkie badania sugerują, że zużywamy zdecydowanie za dużo chemicznych detergentów w stosunku do stopnia zabrudzenia. Jeśli nie chcesz rezygnować z tak intensywnej chemii, zainwestuj w gumowe rękawice, które ochronią Twoją skórę.

Daj się wyręczyć – Paznokcie Sosnowiec Zagórze

Pamiętaj też o tym, że zmywarka to bardzo dobra inwestycja – nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wodę, ale także ochroni Twoje ręce przed niszczącą chemią. Detergenty zawarte w popularnych płynach do naczyń i oprzątania są tak silne, że pojawiają się na skórze pęknięcia, zaczerwienienia, a paznokcie stają się słabe i łamliwe. Jeśli mieszkasz na Śląsku i chcesz zadbać o paznokcie – Sosnowiec Zagórze to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalistów, którzy zadbają o Ciebie.

Wysokiej jakości kosmetyki to podstawa

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o pielęgnacji dłoni. Nie kupuj byle jakich kosmetyków, które obiecują Ci na opakowaniu złote góry. Warto zagłębić się w składy kremów i balsamów do rąk i wybrać takie, które zawierają składniki rzeczywiście wpływające na kondycję Twojej skóry dłoni. Jeśli używasz detergentów, środków do dezynfekcji lub tez często myjesz ręce, powłoka lipidowa na powierzchni Twojej skóry jest stopniowo niszczona. Skóra staje się sucha i szorstka, i zdecydowanie potrzebuje rehabilitacji dobrym kremem. Na zniszczone ręce bardzo dobrze działają kremy i balsamy mające w swoim składzie oleje naturalne, które mają podobny skład do naszej warstwy lipidowej.

Olej słonecznikowy, masło Shea, modny w ostatnim czasie olej konopny, czy też miód pomogą nawilżyć odpowiednio dłonie i paznokcie. Sosnowiec Zagórze to miejsce, w którym bez problemu znajdziesz drogerie, w których znajdziesz wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji dłoni. Uważaj na dodatki takie jak silikony i parabeny, które są dość kontrowersyjnymi składnikami.

W zimie pamiętaj o rękawiczkach!

Spierzchnięta skóra dłoni to nic przyjemnego – zadbaj o to, by do takiej sytuacji nie dopuszczać. Jeśli jednak potrzebujesz zadbać o swoje paznokcie, Sosnowiec Zagórze to miejsce, w którym profesjonalna manicurzystka stworzy dla Ciebie manicure marzeń.

Poza podstawową pielęgnacją i piękną prezencją warto pamiętać też o odpowiedniej ochronie w chłodne dni. Jeśli na dworze zaczyna się wietrzna pogoda, jest coraz chłodniej, pada deszcz lub śnieg, to znak, że czas znaleźć rękawiczki. Tworzą one dodatkową, zewnętrzną warstwę ochronną dla skóry dłoni. Nie tylko pozwalają zatrzymać ciepło i tym samym nie marznąć, ale także chronią skórę przed wiatrem, i wilgocią, które powodują, że na dłoniach pojawiają się mikropęknięcia i uszkodzenia, które potrafią być naprawdę bolesne.

Paznokcie – samemu czy w salonie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy uda Ci się stworzyć idealny manicure, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Wszystkiego można się nauczyć, jeśli tylko włożyć w to odpowiednią ilość pracy i energii. Pamiętaj o dobrej jakości lakierach i bazie ochronnej pod lakier. Jeśli jednak chcesz, by ktoś zadbało Twoje paznokcie – Sosnowiec Zagórze to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalistów, którzy stworzą dla Ciebie paznokcie marzeń.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki