Kredyty i pożyczki

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Marzysz o własnych czterech kątach, ale wciąż nie posiadasz wystarczających oszczędności? Zgromadziłeś już trochę finansów, jednak to nadal za mało? Wszyscy znajomi zbudowali lub budują już swoje domy, kupują mieszkania i zastanawiasz się, jak oni to zrobili? Całkiem prawdopodobne jest, iż wcale nie zarabiają niewyobrażalnych kokosów, lecz zdecydowali się na kredyt hipoteczny. Kredyt ten jest udzielany osobom właśnie takim jak Ty, czy Twoi znajomi, którzy pragną być już na swoim. Jest on długoterminowym zobowiązaniem oferowanym w celu budowy lub kupna nieruchomości. Prawda, że całkiem sprytne rozwiązanie?

Poznałeś już sposób na realizację swoich marzeń, jednak co dalej? Banki przedstawiają Ci najróżniejsze oferty, a Ty nie masz pojęcia na którą się zdecydować. Nigdy wcześniej nie decydowałeś się na kredyt hipoteczny, więc skąd masz wiedzieć, jak wybrać ten najlepszy? Podpowiadamy więc jak tego dokonać. Przede wszystkim wiedz, że najtańszy kredyt nie zawsze jest takim w rzeczywistości – tutaj powinieneś sprawdzić całkowity koszt kredytu. Oprocentowanie bowiem składa się z następujących dwóch części: marży banku oraz stałej stawki referencyjnej, która jest zależna od wysokości stóp procentowych w Polsce. Wiedz również, że oprocentowanie jest zmienne.

W zależności od tego, w jakim banku weźmiesz kredyt, będziesz otrzymywał co 3 lub 6 miesięcy nowy harmonogram spłaty. W koszty kredytu wliczone zostaną więc: opłata przygotowawcza, opłata za rozpatrzenie wniosku, składka na ubezpieczenie kredytu, prowizja za udzielenie zobowiązania oraz opłaty za korzystanie z karencji. Wymienione koszty będą ujęte w wysokości RRSO i to właśnie ona pokazuje prawdziwy koszt kredytu hipotecznego. Nie ulegaj więc tak szybko pokusie tańszego kredytu.

Przeanalizuj także jakie dokumenty są od Ciebie wymagane. Rozpatrz najbardziej korzystny dla Ciebie dopuszczalny okres kredytowania, a także wymagane zabezpieczenia. Dopiero, gdy poznasz wszystkie te czynniki oferowane przez banki, możesz na spokojnie podjąć decyzję, które są dla Ciebie najkorzystniejsze i jednocześnie zapewniające najlepszy dla Ciebie kredyt.

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego. Podejdź więc do tego z rozsądkiem i rozważ wszystkie oferty, jakie zostały Ci przedstawione. Najkorzystniejsze warunki dla Ciebie równa się najlepszy kredyt!

You may also like

Leave a reply