Dom i mieszkanie

Jak dbać o odpowiednie filtrowanie wody w basenie?

Filtry piaskowe

Utrzymywanie czystości wody w basenie jest niezwykle ważne i nie chodzi tu tylko o to, by po jej powierzchni nie pływały liście, owady czy kurz, ale przede wszystkim o to, żeby sama woda była odpowiednio napowietrzona i przefiltrowana, tak, żeby nie gromadziły się w niej drobnoustroje, mchy ani pleśnie. O właściwe filtrowanie wody dbają odpowiednie urządzenia filtrujące montowane w basenach.

Filtrowanie wody w przydomowym basenie i wybór filtrów

Żeby woda w basenie była czysta na poziomie cząsteczkowym nie wystarczy wybranie wierzchnich zanieczyszczeń przy pomocy popularnego sitka. Do tego celu wykorzystuje się profesjonalne filtry piaskowe, których odpowiedni wybór i montaż są gwarantem pływania w czystej, zdrowej wodzie, bez obawy o podrażnienia skóry, choroby alergiczne czy pojawiające się między palcami grzybice wywoływane przez pływające w niej, ale niewidoczne gołym okiem drobnoustroje. Filtry piaskowe można kupić jednocześnie z zakupem basenu tak, by od samego początku woda była w nim filtrowana lub dokupić je z czasem np. w sklepach takich, jak Folkpool, w których dba się najwyższą jakość sprzedawanych urządzeń.

Jak działają filtry piaskowe?

Filtry piaskowe zawierają w sobie specjalne wkłady wypełnione np. piaskiem kwarcowym, szklanymi granulatami czyszczącymi lub hydroantracytem. Substancje te w doskonały sposób wychwytują z wody nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia: resztki naskórka pozostające w basenie po pływaniu, włosy, pyłki, kurz, a nawet owady. Filtry zaawansowane dostępne np. na stronie https://folkpool.pl pozwalają wyłapywać zanieczyszczenia o bardzo małej wielkości, a zakres ten może obejmować 20-40 mikronów, czyli cząsteczki, których nie widać, i które przelatują przez tradycyjne sitko basenowe i z powrotem wracają do wody.

Filtry piaskowe oraz filtry marki Hayward pozwalają efektywnie oczyszczać wodę w basenach przydomowych i wyróżniają się wysoką wydajnością. Standardowy filtr tego rodzaju wymienia się nie częściej niż co 2 lata, a przez cały ten czas pracuje on z pełną mocą, pozwalając osobom korzystającym z basenu na bezpieczne pływanie i cieszenie się zdrową skórą bez podrażnień. Dużą zaletą filtrów piaskowych jest także prostota ich używania i łatwość utrzymania urządzeń w czystości – część z nich posiada mechanizmy samoczyszczące, więc nie trzeba nawet o tym pamiętać, a inne wystarczy regularnie przepłukiwać tak, by się nie zapchały.

Wybierając filtr piaskowy należy pamiętać o tym, że wydajność filtra jest ściśle powiązana z wielkością zbiornika. Jeśli przydomowy basen jest mały lub średniej wielkości to w zupełności sprawdzi się tutaj filtr standardowy, który nie posiada dodatkowych ulepszeń, a w pełni oczyszcza wodę z drobnoustrojów i nieczystości. Jeśli natomiast basen jest duży, lub ma nietypowe kształty wówczas lepiej będzie dopytać sprzedawców filtrów o dopasowanie filtra specjalnie do takiego basenu – dzięki temu uniknie się sytuacji kupienia urządzenia, które pod większy rozmiar zbiornika nie będzie wystarczające.

You may also like

Leave a reply