E-biznes

Inwestycja w złoto – jak nie dać się oszukać?

Złoto znów cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów. Niestety, w ślad za zwiększonym powodzeniem tej metody lokaty kapitału idą również nowe pomysły oszustów. Jak inwestować w złoto bez ryzyka? Sprawdź nasze porady!

Dlaczego złoto znów jest tak popularne?

Kruszce od wieków stanowią skuteczny sposób ochrony oszczędności przed utratą ich wartości. Chociaż ich wartość nie zmienia się w czasie tak drastycznie jak w przypadku cen akcji na giełdzie, to jednak zapewniają one również bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie środków w trudnych czasach.

Jak podaje portal o inwestowaniu www.polskidm.com.plna inwestycje w złoto decyduje się dzisiaj coraz więcej Polaków. Ma to przede wszystkim związek z epidemią koronawirusa, która odbiła się na kondycji światowych rynków finansowych. Również w Polsce doszło do znacznych zmian, między innymi obniżenia stóp procentowych, co spowodowało, że oszczędzanie na lokatach stało się mało opłacalne.

Złoto w obecnej sytuacji stanowi zatem jeden z najczęstszych wyborów wśród początkujących oraz bardziej doświadczonych inwestorów. Jeżeli również chcesz zdecydować się na ulokowanie środków w złocie, poznaj kilka kluczowych porad, z którymi możesz kupić je bezpiecznie. O czym musisz pamiętać?

Gdzie bezpiecznie kupować złoto?

Złoto jest łakomym kąskiem nie tylko dla inwestorów, ale również dla oszustów i fałszerzy. Właśnie dlatego przed zdecydowaniem się na zakup złota warto pamiętać o tym, by dokładnie zweryfikować jego źródło pochodzenia.

Złoto warto kupować:

  • w mennicach
  • w sklepach numizmatycznych
  • w placówkach NBP

Należy unikać kupowania złota od sprzedawców prywatnych oraz od nowo założonych firm, które nie mają jeszcze żadnych opinii od klientów.

Trzeba wystrzegać się zwłaszcza portali ogłoszeniowych, aukcyjnych, sprzedaży prywatnej, na przykład przez media społecznościowe. Istnieje wtedy duże ryzyko, że sprzedawane monety czy sztabki są podrobione, czyli nie są wykonane w całości ze złota lub wykonane są z imitacji złota – tombaku o znacznie niższej wartości.

Kiedy rozpocząć inwestowanie w złoto?

Dzisiaj każdy moment jest dobry, aby rozpocząć inwestowanie w złoto. Aby jednak uzyskać najlepszą opłacalność swojego zakupu, warto przeanalizować ceny złota w ostatnim czasie. Największy zarobek można uzyskać wtedy, gdy złoto zostanie zakupione w momencie, gdy było wyceniane nisko.

Z ofertami firm i instytucji oferujących złoto w formie monet, numizmatów, sztabek można zapoznać się w internecie.

You may also like

Leave a reply

More in E-biznes