Poradniki

HIFU w Gdańsku – wyoknaj efektywny zabieg

HIFU w Gdańsku to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Decyduje się na niego coraz więcej osób ze względu na jego niezwykle wysoką skuteczność, a także bezpieczeństwo. Istotne jest to, iż do przeprowadzenia tego zabiegu nie trzeba stosować nawet skalpela! Wykorzystywane są wyłącznie ultradźwięki. Poprawiają one napięcie jednocześnie zwiększając elastyczność skóry, a także redukują ewentualny nadmiar zalegającej tkanki tłuszczowej. Ultraformer HIFU to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu można odzyskać napięcie skóry przez termiczne oddziaływanie na podskórną tkankę.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg HIFU?

Zabieg HIFU jest przeznaczony nie tylko dla kobiet. Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się również na niego. HIFU można wykonać u każdego o dobrym stanie zdrowia, jeśli oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań. Ten zabieg jest dedykowany zwłaszcza osobom chcącym w nieinwazyjny sposób odmłodzić swoją skórę albo mają alergię na kwas hialuronowy bądź botoks. Zabieg HIFU – cena w Gdańsku jest atrakcyjna. Sprawdź promocje.

Wskazania i przeciwwskazania HIFU

Zabieg HIFU przeprowadza się w wielu przypadkach. Jednym z nich jest przede wszystkim poprawa jędrności skóry. Wraz z upływem czasy skóra daje pierwsze oznaki starzenia się. Ten zabieg znajduje swoje zastosowanie także w przypadku utraty jędrności skóry np. po procesie odchudzania się lub ciąży jako efekt nagłej utraty większej masy ciała. Występujące po tym procesie rozstępy można zlikwidować dzięki hifu.

Specjaliści zalecają również HIFU Ultraformer w Gdańsku w celu wykonania liftingu na takich partii ciała jak twarz i dekolt. Chcąc poprawić swoją wiotkość skóry na piersiach, pośladkach czy też udach, warto zdecydować się na tego typu zabieg.

Na HIFU w Gdańsku decydują się też osoby, które pragną spłycić zmarszczki występujące na czole i w okolicach oczu lub wokół ust. Zabieg podnosi kąciki oczu i opadającą powiekę. Technologia HIFU poprawia ogólny owal twarzy i modeluje sylwetkę. Warto zwrócić uwagę, iż wykorzystywane podczas zabiegu ultradźwięki w korzystny i efektywny sposób wpływają głównie na redukcję rozszerzonych porów i jednocześnie wyostrzają one kontur twarzy. HIFU to zabieg, którego nie można przeprowadzać w takich sytuacjach jak:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • rozrusznik serca,
  • opryszczka, trądzik i wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne w zabiegowym obszarze,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • skłonność do przerostowych blizn.

W przypadku każdego zabiegu, w tym nieinwazyjnego występują zawsze przeciwwskazania. Niezwykle ważne jest, aby wcześniej przeprowadzić szczegółowy wywiad ze specjalistą w celu wykluczenia wszelkich schorzeń.

Efekty zabiegu HIFU

Efekty zabiegu HIFU są spektakularne niemal natychmiast. Poparzenia, które powstały na danej głębokości tkanki wywołują rozpoczęcie procesu regeneracji i zagęszczenia struktury komórkowej. W tym czasie włókna kolagenowe ulegają już skróceniu. To sprawia, iż pierwsze rezultaty przeprowadzonego HIFU można dostrzec bezpośrednio po zabiegu, a ostateczne po 2-3 miesiącach. Skóra potrzebuje czasu na odbudowę. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się nawet aż do 5 lat. Niekiedy wystarczy tylko jeden zabieg, ale nie w każdym przypadku.

Spośród uzyskanych efektów HIFU trzeba wskazać przede wszystkim na: ujędrnienie, zagęszczenie oraz uelastycznienie skóry wraz ze zmniejszeniem jej wiotkości. Na skutek wykonanego zabiegu, pory ulegają zmniejszeniu, a zmarszczki zredukowaniu. Fala uderzeniowa zwalcza cellulit i miejscową otyłość, a także można ją wykorzystać przy obrzękach kończyn dolnych.

Czy zabieg HIFU jest bolesny?

Zabieg HIFU nie jest bardzo bolesny. Należy pamiętać, że każdy pacjent inaczej odczuwa ból. Dla jednego może on być większy, a dla drugiego mniejszy. Odczucia zależą w dużej mierze od obszaru, na którym wykonano zabieg. HIFU nie jest bolesne. Pacjent może odczuwać ewentualnie ciepło albo delikatne pieczenie w danym miejscu. Ultraformer HIFU zapewnia wysoki komfort wykonanego zabiegu, przy którym nie trzeba wykorzystywać znieczulenia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu HIFU?

Po zabiegu HIFU, wskazany obszar skóry trzeba odpowiednio pielęgnować. Po wykonanym HIFU zaleca się, aby przez kilka pierwszych dni stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym przed wyjściem na zewnątrz. Skórę poddaną zabiegowi trzeba pielęgnować kremami nawilżającymi.

HIFU – skutki uboczne

Skutki uboczne HIFU mogą pojawić się, kiedy osoba wykonująca zabieg nie będzie posiadać wystarczającej wiedzy. Z tego względu zaleca się, żeby przeprowadzić HIFU czy też innych renomowanych placówkach. Zabieg HIFU – cena w Gdańsku zależy od wybranej partii ciała.

HIFU Gdańsk – podsumowanie

HIFU jest najlepszym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które nie tolerują działania igły na swojej skórze. Podczas tego procesu wystarczy przykładać gładką głowicę. Zabieg wykonują wyłącznie doświadczeni specjaliści. Ultraformer HIFU gwarantuje spektakularne efekty bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Dzięki temu pacjenci mogą szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków niemal po kilku godzinach od momentu przeprowadzonego zabiegu.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki