Dom i mieszkanie

Fameg – tradycja komfortowych mebli

Fameg

Czy wiesz, że obecnie firma Fameg jest jednym z największych producentów drewnianych krzeseł giętych w Europie?Meble producenta mają niepowtarzalny styl, a jednocześnie są bardzo uniwersalne. Lekkie wizualnie, delikatne, a przy tym trwałe. Jeśli lubisz niebanalne meble, to zapewne zainteresuje Cię ten artykuł – poznaj polskiego producenta drewnianych mebli Fameg.

Co znajdziesz w ofercie producenta?

Do wyboru w ofercie Fameg są różnego rodzaju krzesła, taborety, stoliki. Znajdziesz zarówno meble przeznaczone dla osób dorosłych, jak i dzieci, o których producenci często zdają się zapominać. Elegancki i klasyczny wygląd krzeseł połączono z ich komfortem. W kolekcji mebli Fameg znajdują się meble nowoczesne i stylowe do salonu, krzesła i stoły do kuchni oraz te stworzone z myślą o restauracjach, pubach, ale też biurach, salach konferencyjnych, hotelach, teatrach.

Do produkcji giętych mebli stosuje się najwyższej jakości drewno bukowe. Aby uzyskać pożądany kolor, odpowiednio się je barwi. To jednak nie jedyny stosowany materiał – meble produkowane są również z drewna dębowego, jesionowego, modrzewiowego i akacjowego, które zostało specjalnie wyselekcjonowane. Chociaż meble Fameg to nie tylko krzesła, to właśnie z nich firma jest najbardziej znana.

Historia Fameg – rodzinna tradycja i pasja

Producent mebli to rodzime przedsiębiorstwo, którego korzenie sięgają 1881 roku. Firma wykorzystuje technologię, którą zapoczątkował Michael Thornet, czyli wynalazca metody gięcia drewna. Wzornictwo mebli projektowane jest tak, aby pasowały one do praktycznie każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno do wnętrz klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Zakład Fameg powstał w Radomiu i właśnie tam funkcjonuje do dziś. Choć wiele się zmieniło – obecnie producent oferuje znacznie bogatszą ofertę – to jedno pozostało bez zmian – wysoka jakość i pasja do drewna.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na ofertę Fameg? Fotele i krzesła odznaczają się różnorodną estetyką, dzięki czemu każdy, kto chce urządzić swoje wnętrze, znajdzie mebel idealny. Siedziska występują w wielu stylach i kolorach, w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Proste, stylowe – odnajdą się zarówno w domu, mieszkaniu, jak i restauracji czy biurze. Są nie tylko piękne, ale też trwałe i odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia.

To jednak nie wszystko, co w swojej ofercie ma producent. Czy wiesz, że Fameg zajmuje się też, dostarczaniem do wnętrz oryginalnych wieszaków? Firma produkuje i sprzedaje m.in. tradycyjne, wolnostojące wieszaki, przeznaczone do przechowywania odzieży wierzchniej. Można spotkać je w poczekalniach, gabinetach lub restauracjach.


Fameg nie zapomina też o najmłodszych – jest producentem mebli dziecięcych. Swoim designem zachwycają stołki barowe dla dzieci, krzesełka, stoliki czy skrzynie do przechowywania. Są jednocześnie proste i stylowe. Z pewnością wpadną w oko rodzicom lubiącym nowoczesny design.

You may also like

Leave a reply