Kredyty i pożyczki

Dlaczego leasing samochodu po prostu się opłaca?

Przedsiębiorcy decydujący się na założenie własnej działalności muszą liczyć się z wieloma kosztami. Jednym z najważniejszych jest konieczność zdobycia firmowego pojazdu. Niezależnie od tego, jaki jest profil działalności naszej firmy i czy potrzebujemy auta osobowego, dostawczego, czy ciężarowego – zakup samochodu będzie w większości przypadków jednym z największych wydatków. Wynieść on może od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju auta – a przecież istnieje lepsze rozwiązanie: leasing samochodowy.

Jakiego rodzaju samochód można wziąć w leasing?

Korzystając z usług pośrednika clicklease.pl skorzystać możemy z szerokiej oferty którejś z 40 współpracujących z nim firm. Oznacza to w praktyce, że nie ważne, jakiego rodzaju samochód potrzebujemy – mamy bardzo duże szanse na uzyskanie go w leasingu. W ramach takiej usługi można bowiem pozyskać dla naszej firmy między innymi:

  • samochód osobowy
  • samochód dostawczy
  • samochód ciężarowy
  • samochód sprowadzony z zagranicy

Warto dodać, że leasing samochodu, również tego sprowadzanego z zagranicy, to praktycznie zawsze o wiele lepsza i bardziej opłacalna opcja, niż zakupienie go na własną rękę. Opcja ta pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporą ilość gotówki, dzięki czemu nasza firma szybciej stanie na nogi i zacznie się rozwijać

Korzyści płynące z leasingu samochodów

Skorzystanie z oferty Clicklease to znacząca oszczędność pieniędzy, ale nie tylko – to także oszczędność czasu. Formalności związane z leasingiem nie są bowiem skomplikowane, nawet, jeśli w grę wchodzi leasing samochodów sprowadzonych z zagranicy. Ponieważ samochód pozostaje na własności leasingodawcy, czas zaoszczędzimy między innymi na formalnościach związanych z rejestracją auta, czy wykupieniem polisy. Do otrzymania leasingu na samochód najczęściej wystarczy zaś jedynie dokument tożsamości, numer NIP/ REGON oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej.

Pamiętajmy, że wszelkie opłaty jakie niesie ze sobą leasing samochodu można zaliczyć do kosztów podatkowych. Mowa tu zarówno o opłacie wstępnej (która w Clicklease zaczyna się już od 1% wartości samochodu), koszcie zawarcia umowy, jak i samych ratach leasingowych, a także o innych wynikających z umowy opłatach. Możliwość ta obejmuje zarówno pojazdy używane, jak i leasing nowych samochodów.

Podkreślić także wypada, że po zakończeniu obowiązywania umowy leasingowej mamy prawo wykupić samochód, z którego korzystaliśmy – w tym celu wystarczy jedynie uiścić odpowiednią opłatę. Oczywiście, w chwili gdy kończy się leasing samochodu możemy też zrezygnować z dalszego jego eksploatowania i oddać samochód firmie leasingowej.

Leasing dla dużej i małej firmy

Oczywiście, z oferty leasingu, w tym również leasingu pojazdów sprowadzonych z zagranicy mogą skorzystać zarówno duże firmy, jak i prywatni przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Szeroka oferta Clicklease sprawia, że odpowiednią opcję dla siebie znajdą zarówno przedsiębiorcy o dużych potrzebach, preferujący leasing nowych samochodów, jak i mniej wymagające firmy.


Dodać należy, że zarówno tradycyjny leasing aut znajdujących się już na terenie naszego kraju, jak i leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy to opcja, z której skorzystać mogą również przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający swoją działalność. Leasing pojazdów jest znaczącym ułatwieniem dla zasadniczo każdego typu firmy. Gwarantuje on bowiem nie tylko funkcjonalny, dostępny w każdej chwili samochód pozyskany niskim kosztem, ale i pełnego pakietu serwisowego na koszt leasingodawcy. To bezpieczne i stabilne rozwiązanie, które pomaga nabrać wiatru w żagle i rozwinąć pełnię możliwości naszej firmy.

You may also like

Leave a reply