E-biznes

Darmowa i płatna domena na blog – wady i zalety

Darmowa i płatna domena na blog – wady i zalety

Dużo osób w różnym wieku chce mieć swoje miejsce w sieci. Zaczynają od stworzenia bloga. Wybrać płatną czy bezpłatną domenę? Przeczytaj, a poznasz plusy i minusy.

Domena bezpłatna – zalety

Od razu można stworzyć blog w wybranej domenie. Do wyboru jest sporo. Każda z domen to inne możliwości. Warto się zapoznać ze wszystkimi szczegółami, zanim podejmie się decyzję. Przejrzeć jak wyglądają już gotowe blogi innych autorów. Wtedy można wyobrazić sobie swój w tej samej domenie. Podjęcie decyzji będzie łatwiejsze. Darmowa domena na blog daje możliwość spróbowania swoich sił. Sprawdzenia, czy prowadzenie własnego bloga będzie przyjemnością. Jeśli się nie spodoba, to można w każdej chwili usunąć.

Darmowa domena – wady

Nie należy do autora. Nie ma on wpływu na problemy techniczne z dostępem do bloga. Właściciel może zdecydować o zamknięciu domeny. Wtedy niestety blog też przestaje istnieć. W takim wypadku płatna domena to dobre rozwiązanie. Można też zrezygnować z jego prowadzenia. To jednak byłby problem dla autora, który włożył w to sporo pracy i czasu.
Darmowa domena to także ograniczone możliwości. Za zaawansowane opcje trzeba zapłacić. Na przykład ładny szablon, więcej informacji o statystykach, dodatkowe miejsce na zdjęcia i inne opcje.

Płatna domena – zalety

Oznacza więcej możliwości. Płaci się za nieograniczone miejsce na zdjęcia, szablon, inne cenne informacje. Dokupić można także własny serwer, który daje jeszcze więcej ciekawych opcji. Warto przejrzeć oferty płatnych domen różnych firm. Sprawdzić, co oferują konkretnej cenie i wtedy zdecydować, którą kupić. Płatna domena to brak stresu o jej zlikwidowanie. To wiele korzyści dla blogera i jego czytelników.

Płatna domena – wady

Trzeba płacić abonament. To może zniechęcać. Płaci się niezależnie od tego, czy pisze się regularnie, czy nie publikuje niczego. Lepiej zdecydować się już na początku. Zaplanować wpisy i częstotliwość ich ukazywania. Zrobić dobre zdjęcia, które również są podstawą prowadzenia bloga. Lepszy do tego będzie aparat fotograficzny, a nie smartfon, który może być na początek. Ktoś może zaprzestać prowadzenia bloga i po czasie domena nie będzie istnieć. Można ją odnowić, płacąc za taką usługę.

Jak widać, darmowa i płatna domena ma wady i zalety. Prowadzenie bloga także je ma. W domenie można mieć nie tylko blog, ale też sklep online. Jednak wiele osób decyduje się na blog, a potem na inne opcje. Niezależnie od wyboru domeny trzeba wiedzieć, jaka będzie jej tematyka. Na pewno duże grono osób znajdzie coś dla siebie.

You may also like

Leave a reply

More in E-biznes