Edukacja i kariera

Co zyskujemy dzięki pracy zdalnej?

Dzisiejsi pracownicy są zmęczeni przywiązaniem do jednego miejsca. Standardowy dzień pracy od 8 do 16 ograniczony do wyznaczonego biura już nie działa dla wszystkich. Elastyczne opcje pracy – takie jak swoboda wyboru czasu, miejsca i sposobu wykonywania pracy – stały się coraz większym priorytetem dla młodych specjalistów i jednym z kluczowych czynników w satysfakcjonującej karierze. Trendy w pracy zdalnej zdają się stopniowo dominować w nowoczesnym miejscu pracy.

Zwiększenie wydajności i osiągnięcie lepszej koncentracji

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie decydują się na pracę zdalną, jest lepsze skupienie się na pracy. Jeśli zapytasz ludzi, dokąd idą, aby naprawdę wykonać swoją pracę (jeśli są bardzo szczerzy), bardzo niewielu powiedziałoby, że biuro, albo może powiedzą ci, że przybywają wcześnie, zostają późno lub wkradają się weekend, kiedy nikogo tam nie ma. Nowoczesne biura generują wiele zakłóceń, takich jak spotkania, rozmowy, nieunikniony lunch biznesowy… Twoje dni są podzielone na małe kawałki, a praca po prostu nie przebiega tak skutecznie, jak mogłaby. Zdolność do samotności z myślami jest jedną z kluczowych zalet pracy zdalnej – pozwala osiedlić się we własnej strefie produktywnej i wykonać znaczącą pracę.

Dojazdy do pracy

Nikt nie lubi dojazdów do pracy. Uderzasz w drzemkę co pięć minut do ostatniej próby przed spóźnieniem się na pociąg. Utkniesz w korku, tracisz czas i cierpliwość i docierasz do pracy w złym humorze. Być może musisz opuścić siłownię, przegapić mecz piłki nożnej syna, a następnie poczuć się zbyt wyczerpanym, aby prowadzić znaczącą rozmowę z partnerem. To zdecydowanie nie są przyjemne doświadczenia. Badania pokazuje nawet, że długie dojazdy do pracy negatywnie wpływają na nasze zdrowie z wysokim ryzykiem otyłości, bezsenności, stresu, bólu somatycznego, wysokiego ciśnienia krwi, depresji… i lista jest długa.

Zdrowa równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Wyobraź sobie, że jesz śniadanie ze swoją rodziną bez pośpiechu, spędzasz pół godziny podczas lunchu na zabawie z dziećmi lub. Posiadanie bliskich i dostępnych rodzin to dobry sposób na zrównoważenie utraty codziennego osobistego kontaktu ze współpracownikami. Praca zdalna – zwłaszcza w domu i w elastycznych godzinach – może radykalnie zmienić dynamikę codziennej rutyny pracy i pomóc w osiągnięciu prawdziwej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym bez poczucia winy i stresu!

Nie wpadnij w rutynę

Rutyna ma tendencję do obniżania naszej kreatywności. Zmiana scenerii może jednak prowadzić do różnego rodzaju nowych pomysłów. Jedną z korzyści pracy zdalnej jest możliwość wpływania na różne środowiska (zmiana kawiarni, zmiana sąsiedztwa), aby zresetować umysł i spojrzeć z większej perspektywy niż ty zwykle rób to, jeśli musisz codziennie pracować w tym samym miejscu o tej samej godzinie. Taka różnorodność przekłada się również na naszą pracę i ma wpływ na nasz sposób myślenia. Patrzenie na problem z różnych punktów widzenia jest często korzystne w znalezieniu najlepszego rozwiązania.

You may also like

Leave a reply