E-biznes

Co warto wiedzieć na temat Ethereum?

Choć kurs Ethereum nie jest wyższy od notowań Bitcoina, nie zmienia to faktu, że ETH pozostaje jedną z najbardziej rozwiniętych walut wirtualnych. Bez wątpienia ważnym powodem rosnącego zainteresowania są cechy, dzięki którym Ethereum wyraźnie odcina się od podobnych rozwiązań.

Centralizacja i decentralizacja jednocześnie

Centralizacja oraz decentralizacja to pojęcia, które wzajemnie się wykluczają. Czy można zatem powiedzieć, że Ethereum (lub jakakolwiek inna waluta wirtualna) jest jednocześnie scentralizowana oraz zdecentralizowana? W pewnym sensie tak.

Decentralizacja Ethereum wynika z faktu, że duży wpływ na rozwój tego systemu mają sami uczestnicy. Ponieważ działanie całej platformy jest oparte na zasadzie open source, użytkownicy mają szerokie możliwości w zakresie modyfikowania kodu oprogramowania, rozbudowy funkcjonalności itp. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa możliwości rozwoju Ethereum, ponieważ model biznesowy pozwala na osiąganie korzyści z energii oraz inicjatywy poszczególnych uczestników wymiany.

Jednocześnie, Ethereum ma w sobie elementy typowe dla systemu scentralizowanego. Rozumie się przez to fakt, że decydujący wpływ na kierunek rozwoju Ethereum mają zatrudnieni programiści i specjaliści ds. IT. To właśnie dzięki nim platforma kryptowalutowa może się dynamiczne rozwijać.

Przemysł ceni sobie funkcjonalności oferowane przez Ethereum.

Jeżeli chodzi o waluty wirtualne, to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym rozwiązaniem jest Bitcoin. W takiej sytuacji niejednego fana nowoczesnych finansów zaskoczy informacja, że to Ethereum jako pierwsze zostało docenione przez duże, tradycyjne przedsiębiorstwa podczas tworzenia infrastruktury dla sieci biznesowych.

Ethereum ma wiele wspólnego z… anime

Choć może wydawać się to dziwne, to w rzeczywistości opisywana koncepcja ma wiele elementów (w tym między innymi logo) typowych dla japońskich bajek. Przyjęło się, że Ethereum to kryptowaluta, której twórcy nawiązywali do takich japońskich anime jak na przykład „Księżniczka Mononroke”, „Sprinted Away” itp. Inni analitycy twierdzą z kolei, że głównym obiektem, do którego nawiązują pomioty odpowiedzialne za prowadzenie platformy, jest obraz, czyli „Laputa – podniebny zamek”. Bohaterowie tego filmu przerabiali z użyciem kryształków pełnych energii Aethereum (stąd nazwa tej popularnej platformy kryptowalutowej).

Ethereum to bez wapienia interesująca waluta wirtualna. Z drugiej jednak strony trzeba mieć na uwadze wysokie ryzyko związane z inwestycjami w tego typu aktywa finansowe. Podobnie jak właściwie każda inna kryptowaluta, także inwestowanie Ethereum to nie jest pozbawione ryzyka utraty części lub całości kapitału.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem fxcuffs.pl

You may also like

Leave a reply

More in E-biznes