Edukacja i kariera

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem studiów prawniczych?

Studia prawnicze kuszą wiele młodych osób. W końcu po nich można znaleźć dobrze płatną pracę, która jest w dodatku bardzo szanowana w naszym społeczeństwie. Jednak musimy być świadomi tego, jak ciężka czeka nas droga.

Kancelaria Prawna? Najpierw studia

O studiach prawniczych mówi się naprawdę wiele. Nie bez powodów uchodzą one za naprawdę ciężkie, a sesja to odsiew mniej zdolnych studentów. W dodatku są to jednolite studia magisterskie, nie ma więc możliwości ukończenia jedynie licencjatu. Musimy liczyć się z tym, że czeka nas długa droga, która wcale nie musi zakończyć się sukcesem. Z drugiej strony, jeśli będziemy przykładać się do nauki, to być może po latach zdobywania wiedzy będziemy mogli zatrudnić się w Kancelaria Prawna Wrocław. Pamiętajmy jednak, że ukończenie studiów nie jest końcem naszego zdobywania wiedzy. Przyjdzie nam jeszcze robić aplikację, która trwa od roku do trzech lat i sześciu miesięcy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Usługi prawnicze? Najpierw dobry staż

Oczywiście zdobywanie wiedzy jest czymś niezmiernie ważnym. Można powiedzieć, że jest to absolutna podstawa w zawodzie prawnika. Natomiast nie jest tak, że sama wiedza nam wystarczy. Teoria to jedno, ale warto postarać się o dobrą praktykę jeszcze w czasie trwania studiów. Mamy oczywiście na myśli staż w renomowanej kancelarii. Wówczas zobaczymy, w jaki sposób wygląda codzienna praca prawnika. Będziemy mogli czerpać wiedzę od doświadczonych kolegów i przy okazji uzyskamy cenne wskazówki. To także moment na to, aby faktycznie ocenić, czy byłaby to praca dla nas. Na taki staż idzie się zazwyczaj po ukończeniu trzeciego roku studiów. Po praktykach czeka nas powrót do nauki teoretycznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z czasem i my będziemy mogli świadczyć usługi prawnicze Wrocław.

Usługi prawnicze – na co zwracać uwagę podczas stażu

Wiadomo, że staże bywają naprawdę różne. W niektórych miejscach faktycznie się czegoś nauczymy i zdobędziemy cenne doświadczenie, w innych będziemy głównie parzyć kawę i wykonywać obowiązki niezwiązane z naszym zawodem. Nie każdy student wie, na jakie aspekty powinien zwracać uwagę. Dlatego przychodzimy z pomocą. Zwracaj uwagę na to, czy:

  • Kancelaria ma na Ciebie plan
  • Sprawdź opinie innych osób, które były w danym miejscu na stażu
  • Sprawdź, czy dana kancelaria cieszy się dobrymi opiniami klientów

Te rzeczy powinny dać nam obraz tego, czego mniej więcej możemy się spodziewać na miejscu.

Czy staż jest płatny?

Bywa różnie, jednak w Polsce najczęściej staże są bezpłatne. Choć możemy natrafić na miejsca, w których otrzymamy wynagrodzenie, to jednak najczęściej nagrodą za praktyki jest „jedynie” wiedza i doświadczenie, które nabędziemy. Dlatego tak ważne jest udawanie się na staż w miejsce, które faktycznie nas czegoś nauczy.

Mamy nadzieję, że wiesz już nieco więcej odnośnie tego, w jaki sposób można zostać prawnikiem w Polsce. Jak widać nie jest to łatwa ścieżka, ale właśnie dlatego ten zawód cieszy się takim uznaniem i wiąże się z licznymi korzyściami, również finansowymi.

You may also like

Leave a reply