Poradniki

Bezpieczeństwo ma znaczenie. Oto polecane akcesoria moto, na których nie warto oszczędzać!

Wsiadając na motor, należy pamiętać przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie. Obowiązkowym wyposażeniem jest kask motocyklowy. Przed obrażeniami reszty ciała zabezpieczą dobrej jakości ubrania ochronne. Jak wybrać najlepszy sklep motocyklowy online lub punkt stacjonarny?

Początkującym motocyklistom często wydaje się, że produkty motocyklowe są drogie. Jeśli sklep motocyklowy w Łodzi (lub innym mieście) oferuje zaawansowane technologicznie modele, wówczas ceny będą wysokie. Jednak podstawowe zestawy można kupić w rozsądnych cenach. Na początku przygody z jednośladem warto postawić na uniwersalną odzież miejsko-turystyczną. 

Profesjonalne kaski i ubrania, wersje off-road, jak również akcesoria typowo miejskie oferują Dobre Sklepy Motocyklowe. Zamówienie składamy online, a odbieramy wybrany produkt w jednym z wybranych sklepów partnerskich, na przykład w Łodzi. 

Jeśli wybrany model okaże się nieodpowiedni, wówczas można zrezygnować z zakupu. Co najważniejsze – główną ideą serwisu jest właśnie możliwość zamawiania bez konieczności zapłaty z góry oraz bez konieczności kupna danego produktu. W tym sektorze rynku to prawdziwa rewolucja.

Jakie modele oferują profesjonalne sklepy z kaskami motocyklowymi?

Dobrze dobrany kask ma kluczowe znaczenie dla komfortu jazdy na motocyklu. To także element ubioru, który jest obowiązkowy. Osoba kierująca motocyklem jest prawnie zobowiązana do używania kasku ochronnego.

Wybierać można różne typy kasków, wśród których można wyróżnić modele:

  • integralne,
  • szczękowe,
  • otwarte.

Niemal każdy sklep z akcesoriami motocyklowymi ma w swoim asortymencie kaski dla początkujących i zaawansowanych bikerów. Z tego powodu lepiej wybrać kaski, które chronią głowę oraz całą twarz.

Wybierając konkretny model, trzeba go jak najlepiej dopasować. Ważne, aby nie przemieszczał się luźno po głowie. Nie powinien też uciskać uszu. Wygodny model sprawi, że jazda na motorze będzie przyjemna. Funkcjonalne modele kasków zapewnią zaawansowany system wentylacji, czy mechanizm szybkiej wymiany szyby.


Kask integralny

Do elementów, które powinny mieć dobre kaski motocyklowe, można zaliczyć też pinlock. Użytecznym rozwiązaniem, które docenią bikerzy, jest też blenda przeciwsłoneczna. Ochrona przed promieniami słońca znacznie zwiększa komfort podróży. Ogranicza też ryzyko oślepienia nas przez świecące w oczy słońce, co może powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Zawsze warto sprawdzić, czy sklep z kaskami motocyklowymi ma w ofercie modele z pinlockiem. To element, który poprawi komfort jazdy podczas chłodnych i deszczowych dni. Dodatkowo warstwa przyklejona do wizjera skutecznie zapobiegnie parowaniu.

Jakie kurtki brać pod uwagę, dokonując zakupów w sklepie z ciuchami na motor?

Każdy doświadczony biker wie, że odpowiedni strój może znacznie zmniejszyć konsekwencje upadku czy kolizji. Bezpieczna jazda wymaga osłonięcia jak największej powierzchni ciała, w czym fundamentalną rolę odgrywa właśnie strój na motocykl.

Niemal każdy sklep z odzieżą na motor ma w ofercie różne typy kurtek motocyklowych. Różnią się one między innymi materiałami zastosowanymi podczas procesu produkcji.

Podstawowe rodzaje to te, które są wykonane:

  • ze skóry,
  • z materiałów tekstylnych.

Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Jeśli wybrany sklep motocyklowy w Łodzi oferuje kurtki wykonane ze skóry, wówczas ważne, aby był to wysokiej jakości materiał. Gwarantuje to dużą odporność na ścieranie. Jeśli mamy ograniczone środki, to warto zastanowić się nad zakupem podstawowego modelu wykonanego z bydlęcej skóry.

You may also like

Leave a reply

More in Poradniki