Gdynia MILSET Expo Sciences Europe 2018

Cztery dni i aż 135 innowacyjnych projektów z 29 krajów z całego świata. Tak zapowiada się MILSET Expo Sciences Europe 2018. Największe organizowane w Europie targi dla młodzieży zainteresowanej nauką i technologią, w tym roku po raz pierwszy odbędą się w Polsce i to właśnie w Gdyni! Wydarzenie dla gości rozpocznie się we wtorek 17 lipca.
Trwające cztery dni Targi MILSET Expo Sciences Europe 2018 są okazją dla młodych innowatorów do poznania różnorodnych projektów naukowych stworzonych przez młodzież z całego świata. Ponadto dają szansę zapoznania się z nowinkami technologicznymi, wynalazkami i ciekawostkami ze świata nauki.
– Z radością powitamy w Gdyni uczestników targów MILSET Expo Sciences Europe 2018, które zagoszczą w naszym mieście (i po raz pierwszy w Polsce) dzięki staraniom Fundacji Zaawansowanych Technologii. Stało się tak przede wszystkim za sprawą organizowanego przez fundację od kilku lat Konkursu Naukowego E(x)plory, dzięki któremu młodzi ludzie, pod pieczą mentorów i opiekunów naukowych, mają niepowtarzalną możliwość rozwijania swojej badawczej dociekliwości. – mówi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. – Najważniejszą zaletą zarówno targów, jak i realizowanego przez fundację programu jest nie tylko zachęcanie młodych ludzi do rozwoju i poszukiwań, ale także stwarzanie do tego sprzyjających warunków, co pozwala ambitnej i uzdolnionej młodzieży rozwijać swoje zainteresowania i – być może – budować ścieżkę przyszłej kariery – dodaje.
Na targach ESE Gdynia 2018 zaprezentowanych zostanie 135 innowacyjnych projektów z 29 krajów z całego świata. Polskę reprezentować będą finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory wyłonieni podczas zeszłorocznego finału – Gdynia E(x)plory Week 2017.
Więcej: http://gdynia.pl