Święto Morza 2018 w Gdyni

22 czerwca Gdynia rozpocznie tegoroczne obchody Święta Morza. To kilka dni pełnych wyjątkowych uroczystości i wydarzeń, bezpośrednio związanych z historyczną, morską tożsamością miasta. Swojego odsłonięcia doczeka się też Pomnik Polski Morskiej.

Dokładnie w ostatni pełny weekend czerwca rozpoczną się tegoroczne obchody Święta Morza. To wyjątkowo gdyńskie święto przyniesie wiele okazji do bliższego poznania morskich tradycji miasta poprzez uroczystości, koncerty, regaty, okolicznościowe rejsy, wernisaże i wiele innych wydarzeń obecnych w przestrzeni publicznej. Gdynia – miasto z morza i marzeń – w ten sposób oddaje coroczny hołd morzu, które przed laty stanowiło główny motor napędowy lokalnej gospodarki i było głównym impulsem do dynamicznego rozwoju miasta.

  

Wszystko zaczyna się w piątek, 22 czerwca od części oficjalnej – w samo południe odbędzie się uroczyste złożenie wieńców na morzu w hołdzie tym, którzy odeszli na „wieczną wachtę”. Nie zabraknie też muzycznego akcentu na otwarcie Święta Morza – o to zadba już po południu Chór Akademii Marynarki Wojennej, który zaśpiewa w miejscu nierozerwalnie kojarzącym się z tematyką morską, czyli na pokładzie ORP Błyskawicy. To tylko wstęp do innych wydarzeń związanych z morską tematyką, które zaplanowano na cały weekend w różnych miejscach Gdyni. Zdjęcia: Marek Grzybowski, Urząd Miasta Gdynia

Program: http://gdynia.pl/swieto-morza,7220/swieto-morza-2018,520420